c

Spyrosoft ponownie wybiera biurowiec Skanska! Firma wprowadzi się do krakowskiego High5ive

Press release 25.03.2021 09:30 CET

Grono najemców trzeciego etapu krakowskiego kompleksu High5ive powiększa się o specjalistów IT. Firma Spyrosoft po raz kolejny zaufała wysokiej jakości powierzchniom biurowym realizowanym przez Skanska i wybrała biurowiec szwedzkiego dewelopera na swoją krakowską siedzibę. Na pracowników czekać będzie ok. 2000 mkw. nowoczesnej i zdrowej przestrzeni z pierwszym certyfikatem WELL Core&Shell dla Skanska w Krakowie. Firma wprowadzi się do nowych biur w marcu 2022 roku.

High5ive budynek 3

Spyrosoft to polska firma zajmująca się inżynierią oprogramowania. Oferuje pełen zakres usług programistycznych – od oprogramowania wbudowanego do systemów chmurowych, które dostosowywane są do indywidualnych potrzeb i wymagań klientów. W tym roku grupa zajęła piąte miejsce w corocznym zestawieniu tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie, przygotowywanym przez prestiżowy brytyjski dziennik Financial Times. High5ive to już druga inwestycja zrealizowana przez Skanska – po wrocławskim Nowym Targu – w której Spyrosoft otwiera swoją siedzibę. Do dyspozycji pracowników będzie ok. 2000 mkw. powierzchni biurowej, a przeprowadzka zaplanowana jest na marzec 2022 roku.

 – Bardzo się cieszymy, gdy najemcy do nas wracają. Nowa umowa ze Spyrosoft to jeszcze jedno potwierdzenie najwyższej jakości biur realizowanych przez Skanska. To również znak, że najemcy dobrze czują się w naszych budynkach – mówi Monika Tkacz, Menadżer ds. Wynajmu w spółce biurowej Skanska. – High5ive powstaje zgodnie z najwyższymi standardami i najbardziej wymagającymi certyfikatami środowiskowymi, stawiając jednocześnie zdrowie i potrzeby człowieka w centrum zainteresowania. To nasz pierwszy projekt w Krakowie, który będzie ubiegał się o prestiżowy certyfikat WELL Core&Shell. Jesteśmy przekonani, że wszelkie zastosowane rozwiązania, oparte o wymogi tej certyfikacji, będą wpierać pracowników Spyrosoft w ich codziennych obowiązkach – dodaje Monika Tkacz.

 – W Spyrosoft przykładamy ogromną wagę do tego, gdzie pracujemy – przede wszystkim zależy nam, by biura były komfortowe z punktu widzenia naszych pracowników. Dlatego wybieramy przestronne, nowoczesne powierzchnie, o wysokich parametrach funkcjonalnych, w dobrze skomunikowanych częściach miasta, z bogatą ofertą usługową. Wybraliśmy budynek Skanska już po raz drugi, ceniąc sobie zarówno jakość obiektu, jak i samej współpracy – mówi Sebastian Cibor, Site Manager Spyrosoft w Krakowie.

 – Dziękujemy firmie Spyrosoft za zaufanie i cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy doradzać naszemu klientowi w procesie najmu powierzchni. Wierzymy, że nowa siedziba firmy w nowoczesnym i certyfikowanym biurowcu z pewnością umożliwi jej dynamiczny rozwój. Obecna sytuacja na rynku biurowym w Krakowie daje najemcom wiele ciekawych możliwości najmu i aranżacji biur. Warto przyjrzeć się aktualnym ofertom biurowym, jak i obowiązującym trendom, aby już teraz jak najlepiej przygotować się do funkcjonowania w nowej, postpandemicznej rzeczywistości – mówi Anna Galicka-Bieda, Partner, Dyrektor Regionalny Colliers w Krakowie.

Stały punkt na biznesowej mapie Krakowa

High5ive to kompleks pięciu budynków, który docelowo dostarczy na rynek krakowski 70 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni. W ostatnim z nich do dyspozycji najemców będzie przeszło 11 000 mkw. Inwestycja Skanska wpisuje się w trend dynamicznego rozwoju krakowskiego rynku biur. Raporty rynkowe zgodnie potwierdzają, że w 2020 roku Kraków był regionalnym liderem pod względem ilości dostarczonych metrów nowych powierzchni biurowych. Na rynek biurowy, z wyłączeniem Warszawy, dostarczono łącznie 393 tys. mkw., z czego aż 140 tys. mkw. znajduje się właśnie w stolicy Małopolski[1].

Jedną z zalet High5ive jest świetna, centralna lokalizacja, dzięki czemu jest to także jedna z najlepiej skomunikowanych inwestycji biurowych w Krakowie. Można do niej dotrzeć autobusem, tramwajem, samochodem czy rowerem. Tuż obok znajduje się również Dworzec Główny, Galeria Krakowska oraz uczelnie wyższe. Budynek zapewnia także ponad 40 miejsc parkingowych dla aut elektrycznych. Oddanie do użytku ostatniego etapu planowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku.

Zdrowa przestrzeń również na zewnątrz

Oprócz rozwiązań wynikających z certyfikacji WELL Core&Shell, weryfikującej i mierzącej jakość powierzchni biurowych, Skanska kładzie także nacisk na otoczenie swoich budynków. Przy drugim etapie High5ive zbudowany został chodnik z zielonego betonu. Rozwiązanie to wpływa na zmniejszenie poziomu smogu w miastach. Dzięki swoim właściwościom redukuje, średnio o 30%, szkodliwe dla ludzi związki pochodzące ze spalin samochodowych, między innymi tlenki azotu, które znajdują się w miejskim powietrzu. Taki chodnik powstanie również przy ostatnim budynku kompleksu High5ive.

 

High5ive – kluczowe fakty i liczby:

  • Projekt składa się z 5 budynków o całkowitej powierzchni najmu: ok. 70 000 mkw. GLA;
  • Ostatni budynek dostarczy 11 150 mkw. GLA. Będzie certyfikowany w systemie WELL, jako pierwszy biurowiec Skanska w Krakowie;
  • Budynek trzeciej fazy będzie ubiegać się również o certyfikat LEED Platinum oraz certyfikat dostępności „Obiekt bez Barier”;
  • Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A.;
  • Autorem projektu architektonicznego jest pracownia NS Moon Studio;

[1] Analiza CBRE: https://biuroprasowe.cbre.pl/126751-w-2020-r-w-regionach-powstalo-393-tys-mkw-nowych-biur-najwiecej-w-krakowie