c

Fala najemców w gdańskim Wave. Powierzchnia retailowa biurowca wynajęta w 100%

Press release 13.04.2021 10:15 CET

Biurowiec Wave, zrealizowany w Gdańsku przez Skanska, zakończył wynajem przestrzeni na parterze. Do lokali usługowych na poziomie „0” wprowadzi się między innymi centrum medyczne LUX MED Stomatologia oraz sklep Żabka. Rozpoczęcie działalności firm w nowej przestrzeni zaplanowane jest na pierwszą połowę 2021 r.

Wave

W lokalu usługowym znajdującym się w biurowcu, powstanie centrum stomatologiczne Grupy LUX MED – lidera prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce. Zajmie ona ponad 400 mkw. Wejście do kliniki będzie usytuowane od strony al. Grunwaldzkiej. Pierwsi pacjenci spodziewani są w placówce w drugim kwartale tego roku. Na parterze otworzy się również sklep Żabka, należący do największej sieci niewielkich sklepów spożywczych działających w Polsce na zasadzie franczyzy.

– Wave to nie tylko przestrzenie biurowe, ale także najwyższej jakości lokale usługowe pozwalające na dogodną ekspozycję marki – mówi Agnieszka Krawczyk-Rogowska, dyrektor ds. najmu w spółce biurowej Skanska – Nasza gdańska inwestycja, dzięki swojej znakomitej lokalizacji i nowoczesnemu designowi, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wave to adres, który z pewnością pomoże najemcom dynamicznie rozwijać swoją działalność i wzmacniać pozycję rynkową – dodaje Agnieszka Krawczyk-Rogowska.

Jedyny taki biurowiec w Trójmieście

Wave to pierwszy budynek biurowy w Trójmieście, który będzie ubiegać się o niezwykle wymagający certyfikat WELL Core&Shell. To oznacza, że biura w Wave spełniają nawet najbardziej wyśrubowane wytyczne i są zdrowym oraz zrównoważonym miejscem pracy. WELL kładzie duży nacisk na odpowiednią wentylację oraz filtrację powietrza w pomieszczeniach, utrzymywanie właściwej wilgotności i dbanie o komfort termiczny.

Ponadto, gdański biurowiec otrzymał jako pierwszy w Trójmieście certyfikat WELL Health-Safety Rating. To najnowszy standard International WELL Building Institute (IWBI) przyznawany powierzchniom biurowym o najwyższych parametrach bezpieczeństwa, zmniejszających ryzyko przenoszenia chorób, a także umożliwiających tworzenie zdrowych i bezpiecznych miejsc pracy w związku z ciągle trwającą pandemią. Wave otrzymał niedawno również certyfikat LEED Core&Shell na najwyższym poziomie – Platinum.

Przy biurowcu został także uruchomiony pierwszy w Trójmieście węzeł współdzielonej mobilności – City Hub. Jest to specjalnie zaaranżowana przestrzeń, w której każdy może m.in. wypożyczyć elektryczne skutery od Hop.City, hulajnogi z aplikacji Bolt czy samochody Traficar. Koncept uwzględnia również postój taksówek i miejsce na dostawy.

Wave – kluczowe fakty i liczby:

  • Łączna powierzchnia najmu I etapu Wave: ok. 24 800 mkw. GLA, całego kompleksu: ok. 48 000 mkw.
  • Liczba kondygnacji naziemnych/podziemnych: 14/2.
  • Certyfikaty: LEED Core&Shell, WELL Core&Shell (w trakcie ubiegania się), WELL Health-Safety Rating, Obiekt bez Barier.
  • Dodatkowe benefity dla najemców: Connected by Skanska
  • Generalny wykonawca budynku: Skanska S.A.
  • Autor projektu architektonicznego: śląska pracownia medusa group

Pobierz