c

Kosmetyczna marka ze 140-letnią tradycją w Bramie Miasta. Wella Company otwiera w inwestycji Skanska Centrum Usług Wspólnych

Press release 18.10.2021 13:06 CET

Już w listopadzie do łódzkiej Bramy Miasta wprowadzi się Wella Company, najszybciej rozwijający się globalny start-up kosmetyczny, który niespełna rok temu stał się niezależną firmą. Na ok. 1500 mkw. otworzy swoje nowe Centrum Usług Wspólnych, w którym znajdzie pracę aż 200 osób. Część z nich zostanie zatrudniona w Centrum Doskonałości (CoE) IT. Nowy najemca Bramy Miasta to dowód na to, że biura w dalszym ciągu stanowią kluczowy element w strategii biznesowej wielu firm.

Brama Miasta

Do najemców łódzkiej inwestycji Skanska dołączyła Wella Company, globalna firma, która zatrudnia przeszło 6 tys. osób w ponad stu krajach na świecie. W nowej siedzibie firmy, ulokowanej na 13. piętrze Bramy Miasta, zatrudnionych zostanie ponad 200 pracowników z działów finansów, IT i HR.

– Dzięki naszemu 140-letniemu doświadczeniu i prestiżowemu portfolio, Wella Company przekształciła się w niezależny start-up kosmetyczny, przed którym stoi ekscytująca przyszłość. Jesteśmy firmą, która głęboko wierzy we wszystko, co robi. W naszych działaniach dążymy do wywierania pozytywnego wpływu na społeczeństwo, planetę i produkty. Działamy z myślą o tym, by możliwie najlepiej służyć ludziom, Ziemi i naszym udziałowcom. Tworzymy nową kulturę, która będzie sprzyjać nie tylko łamaniu konwencji, ale także kreowaniu nowych sposobów myślenia. W nowej lokalizacji powitamy kolejnych członków naszej firmowej rodziny, z którymi będziemy wspólnie stawiać czoła napotkanym problemom. To także jeden z etapów budowania integrującego środowiska pracy tworzonego przez odważnych ludzi, którzy napędzają pozytywne zmiany – mówi Shalinee Basak, wiceprezes ds. globalnych talentów, Wella Human Resources.

– Cieszymy się, że Wella Company wybrała dla swoich pracowników budynek Bramy Miasta i wspólnie możemy zapewnić im jak najlepsze warunki codziennej pracy. Odpowiednio przygotowane i bezpieczne biuro to jeden z kluczowych elementów dobrego samopoczucia i budowania relacji w ramach zespołów oraz całej organizacji – mówi Paulina Strutyńska, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.

Brama Miasta bezpieczna i otwarta

Na Bramę Miasta składają się dwa budynki z blisko 42 000 mkw. powierzchni biurowej, a także otwarte dla wszystkich mieszkańców patio z amfiteatrem i małą architekturą. Inwestycja spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa miejsc pracy, co zostało docenione przez ekspertów International WELL Building Institute i potwierdzone certyfikatem WELL Health-Safety Rating. W ramach biurowca funkcjonuje innowacyjna platforma Connected by Skanska, która integruje zarządzanie różnymi funkcjami budynku i umożliwia m.in. wejście do środka za pomocą telefonu. Inwestycja jest też w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wszystkie drogi prowadzą do Bramy Miasta

Dogodna lokalizacja to jeden z głównych atutów Bramy Miasta. Biurowiec znajduje się nieopodal Woonerfu, przestrzeni miejskiej wypełnionej restauracjami i kawiarniami, prowadzącej wprost na ulicę Piotrkowską. Sąsiaduje również z EC1 pełniącym funkcje kulturalno-artystyczne oraz edukacyjne. Bliskość dworca Łódź Fabryczna umożliwia komfortowy dojazd pociągiem od strony Widzewa i Koluszek, a w niedalekiej przyszłości również z pozostałych dzielnic. Dzięki powstającej trasie miejskiej kolei podziemnej, pracownicy Bramy Miasta będą mogli dostać się w ciągu kilku minut do Śródmieścia, Polesia i dalej – do dworca Łódź Kaliska lub Łódź Żabieniec.

Brama Miasta jest także miejscem przyjaznym dla tych, którzy wolą skorzystać z roweru. W inwestycji znalazło się 105 miejsc dla rowerzystów, szatnie oraz prysznice.

Kortenowa ikona Nowego Centrum Łodzi

Brama Miasta to inwestycja, która na stałe wpisała się w łódzki krajobraz, będąc charakterystycznym punktem Nowego Centrum Łodzi. Dzięki kortenowej, rdzawej elewacji, nawiązuje do historii miasta. Do Łodzi odnoszą się również komiksowe motywy w holach windowych biurowca.

Brama Miasta została nagrodzona wieloma nagrodami w prestiżowych konkursach architektonicznych, m.in. ICONIC AWARDS 2020, organizowanym przez German Design Council, czy Property Design Awards 2020. Inwestycja zwyciężyła również w plebiscycie Perły Łodzi. To wyróżnienie przyznawane jest przez samych Łodzian.

Pobierz