c

Międzynarodowy pracodawca wybiera Bramę Miasta. Do Łodzi wkracza Marel Polska

Press release 10.01.2022 09:29 CET

Marel, islandzka firma obecna w ponad 30 krajach, otwiera pierwsze w Polsce centrum usług wspólnych. Jeden z liderów w obszarze przetwarzania żywności zajmie ok. 1 000 mkw. przestrzeni biurowej w łódzkiej Bramie Miasta, inwestycji zrealizowanej przez Skanska.

Brama Miasta

Do Bramy Miasta, kompleksu oferującego 40 800 mkw. powierzchni najmu, wprowadzi się Marel – firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań dla przemysłu przetwórstwa spożywczego. Ten międzynarodowy pracodawca zatrudnia obecnie ok. 7 000 pracowników. W Łodzi pracę znajdzie 60 osób, a zespół będzie systematycznie powiększany.

– Z ogromną przyjemnością informujemy o wyborze Bramy Miasta jako naszego nowego biura w Łodzi. Jako nowy pracodawca w mieście zamierzamy stworzyć miejsce pracy zgodne z globalnym standardem firmy Marel, który oferuje pracownikom wyróżniające się warunki pracy sprzyjające współpracy, innowacji oraz zaangażowaniu pracowników. Zależy nam na biurze, które spełni nawet wysokie oczekiwania naszych obecnych i przyszłych współpracowników. Dogodny dojazd z różnych stron miasta oraz sąsiedztwo ulicy Piotrkowskiej, oferującej dostęp do kafejek i restauracji, odpowiada naszym wymaganiom i jestem przekonana, że nasi pracownicy docenią nasz wybór – mówi Monika Ciupinska, Shared Services Center Lead w firmie Marel.

– Bardzo cieszy nas fakt, że Marel, kolejna nowa firma na łódzkim rynku, wybrała nasz budynek na swoją przyszłą siedzibę. Brama Miasta doskonale współgra z dynamicznie zmieniającym się Nowym Centrum Łodzi, dzielnicą oferującą najlepsze warunki dla rozwoju biznesu – mówi Paulina Strutyńska, menadżer ds. najmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.

Uznana jakość w Nowym Centrum Łodzi

Brama Miasta spełnia światowe standardy bezpieczeństwa miejsc pracy, co zostało docenione przez ekspertów International WELL Building Institute i potwierdzone certyfikatem WELL Health-Safety Rating. W biurowcu funkcjonuje innowacyjna platforma Connected by Skanska, która integruje zarządzanie różnymi funkcjami budynku i umożliwia m.in. wejście do środka za pomocą telefonu. Inwestycja jest też w pełni dostosowana do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością.

Brama Miasta znajduje się na terenie objętym kompleksowymi inwestycjami o charakterze miastotwórczym. W najbliższej lokalizacji zaplanowano miejski woonerf z zielenią i małą architekturą oraz Rynek Kobro z nowym ratuszem. Jednym z głównych atutów biurowca jest sąsiedztwo dworca Łódź Fabryczna i powstającej stacji „łódzkiego metra”. Dojeżdżający do Bramy Miasta mogą skorzystać z nowej podziemnej ulicy Hasa, łączącej ulicę Kilińskiego z rondem pod aleją Rodziny Scheiblerów.

Pobierz