c

Zdrowie i bezpieczeństwo priorytetami pracy w biurze. Poznański biurowiec Skanska z certyfikatem WELL Health-Safety Rating

Press release 18.01.2022 10:00 CET

Budynek D, wchodzący w skład poznańskiego kompleksu biurowego Nowy Rynek, otrzymał prestiżowy certyfikat WELL Health-Safety Rating. Wyróżnienie jest najlepszym potwierdzeniem tego, że inwestycja Skanska została zrealizowana z myślą o najważniejszych potrzebach pracowników – zrównoważonej, bezpiecznej i zdrowej przestrzeni do pracy.

nowyrynek_141 (1)

Budynek D, otrzymując certyfikat WELL Health-Safety Rating, spełnił wymagania zapewniające bezpieczny powrót do biur, między innymi poprzez wdrożenie nowych standardów sanityzacji i dezynfekcji. Wyróżnienie przyznawane jest powierzchniom biurowym o najwyższych parametrach bezpieczeństwa, ograniczających ryzyko przenoszenia chorób, a także umożliwiających tworzenie zdrowych i przyjaznych miejsc pracy.

Najnowsze badania Skanska, przeprowadzone wśród 2 tysi��cy pracowników, potwierdzają, że ponad połowa z nich pracuje wyłącznie w biurze, a model pracy hybrydowej wciąż jest wybierany jako ten najbardziej preferowany. To oznacza, że biura są i będą potrzebne. Dlatego, jako absolutny priorytet traktujemy bezpieczeństwo pracy w biurze. Szczególnie w tak trudnym czasie pandemii, kiedy konieczne jest podjęcie mocniejszych działań związanych z ochroną zdrowia – mówi Adam Targowski, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w spółce biurowej Skanska w CEE.

Nowy Rynek D został wyposażony w innowacyjne rozwiązania, takie jak system wentylacji i regulacji temperatury, oparty na belkach chłodzących, które zapewniają większy komfort termiczny, czystsze powietrze oraz cichą pracę urządzeń. Co więcej, w biurowcu dostępna jest innowacyjna platforma Connected by Skanska, pozwalająca na integrację różnych funkcji w jednej aplikacji mobilnej. Dzięki niej, pracownicy najemców będą mogli poruszać się po budynku bez użycia tradycyjnych kart dostępu, wykorzystując do tego celu telefony komórkowe, a inteligentny system activity based parking optymalnie zarządzi przydzielaniem miejsc parkingowych. 

Flagowa inwestycja Skanska w Poznaniu

Faza D Nowego Rynku, oddana do użytkowania w czerwcu 2021 roku, to ok. 39 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Jako pierwsza inwestycja w regionie będzie ubiegać się o certyfikat WELL Core & Shell.

Poznańska inwestycja szwedzkiego dewelopera to połączenie innowacyjnych rozwiązań przy jednoczesnym zachowaniu tradycji i charakteru miejsca, w którym powstaje. Projekt został stworzony jako dopełnienie tej części miasta, a jego wyróżnikiem będzie rynek zlokalizowany wewnątrz kompleksu.

Projektując Nowy Rynek zadbano o miejsca pełne zieleni, które sprzyjają odpoczynkowi i wspólnym spotkaniom. Powstanie tu centralny plac miejski z otwartym układem przejść i pasaży, wzbogacone o atrakcyjną małą architekturę, stojakami na rowery i punktami napraw. 

W otoczeniu budynków powstał pierwszy w Poznaniu chodnik wykonany z zielonego betonu, którego zadaniem jest redukowanie poziomu smogu. Przy budynku D położono prawie 4000 mkw. płyt. Przy trwających obecnie pracach realizacyjnych czwartego budynku, Skanska położy kolejne 4200 mkw. antysmogowego chodnika. Docelowo, łącznie z rynkiem i powierzchnią dookoła budynku E, będzie to łącznie prawie 10 000 mkw., czyli ponad 100 000 płytek.

Nie tylko Poznań

W ostatnim czasie certyfikat WELL Health-Safety Rating został przedłużony dla trzech innych inwestycji Skanska – gdańskiego Wave, łódzkiej Bramy Miasta i wrocławskiego Centrum Południe.

 

Spółka biurowa Skanska w Polsce

Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Budujemy otwarte, pełne życia przestrzenie, w których pracownicy chcą i lubią pracować, a mieszkańcy chętnie spędzają w nich swój czas. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane w systemie LEED. Wszystkie nowe inwestycje budujemy w sposób dostępny dla osób z niepełnosprawnością, seniorów czy rodziców z dziećmi, co potwierdza certyfikat Obiekt bez Barier. Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Jesteśmy obecni na siedmiu rynkach w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.

 

Zapraszamy do odwiedzenia profili spółki na portalach:

www.linkedin.com/company/skanska/

www.facebook.com/Miasta.Biura.Skanska/

 

Grupa Skanska

Jesteśmy częścią Grupy Skanska, której historia sięga 1887 roku. Budujemy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, troszczymy się o potrzeby społeczności, w których działamy oraz dokładnie analizujemy wpływ naszych realizacji na życie ludzi i rozwój kraju w długiej perspektywie. Od 1965 r. Skanska jest notowana na sztokholmskiej giełdzie. W stolicy Szwecji mieści się również główna siedziba spółki. Standardy pracy Skanska na całym świecie określają zapisy „Kodeksu postępowania”. Na każdym rynku pracujemy zgodnie ze wspólnymi wartościami: troszczymy się o życie, działamy etycznie i transparentnie, razem jesteśmy lepsi, dbamy o klienta. W Polsce Skanska działa poprzez trzy spółki: budowlaną Skanska SA, biurową Skanska Property Poland i mieszkaniową Skanska Residential Development Poland.

Więcej informacji na stronie: www.skanska.pl

 

Dodatkowych informacji po stronie Skanska udzielają:

Katarzyna Szumańska-Kalisz

Marketing and Communications Coordinator

Spółka biurowa Skanska

Tel.: +48 502 746 322

E-mail: Contact

 

Aleksandra Baran

Senior PR Consultant

Komunikacja Plus

Tel.: +48 607 944 011

E-mail: Contact