c

LEO Pharma wynajmuje kolejne powierzchnie w biurowcu Wave. Stworzy tu 125 nowych stanowisk pracy

Press release 03.02.2022 09:30 CET

LEO Pharma, międzynarodowa firma farmaceutyczna, powiększa swoje globalne centrum usług biznesowych w zrealizowanym przez Skanska biurowcu Wave. Na dodatkowych 1 800 mkw. innowacyjnej i zrównoważonej powierzchni stworzy 125 nowych stanowisk pracy. To najlepsze potwierdzenie, że biura ciągle pełnią bardzo ważną rolę w procesie rozwoju biznesu. W procesie wynajmu doradzali konsultanci z CBRE. 

wave_23

LEO Pharma jest liderem w dermatologii medycznej z solidnym zapleczem badawczo-rozwojowym i szeroką gamą terapii. Założona w 1908 r. firma poświęciła dziesięciolecia badań i rozwoju, aby wyznaczyć nowe standardy opieki nad osobami cierpiącymi na choroby skórne. Główną siedzibą LEO Pharma jest Dania. Na całym świecie firma zatrudnia obecnie 6 tys. osób obsługujących 92 miliony pacjentów w 130 krajach.  

W pierwszym kwartale 2021 roku firma wynajęła 1 500 mkw. powierzchni na dziesiątym piętrze Wave, gdzie uruchomiła globalne centrum usług biznesowych.  Teraz dorzuca do tego kolejne 1 800 mkw. W związku z rozwojem na rynku polskim, firma zwiększa liczbę stanowisk pracy z dotychczasowych 100 do 225, aby umożliwić wzrost poszczególnych obszarów działalności w latach 2022 – 2024.  

– Od momentu rozpoczęcia naszej działalności w Gdańsku minął już prawie rok. Decyzja o uruchomieniu globalnego centrum usług biznesowych okazała się strzałem w dziesiątkę i spełniła nasze oczekiwania zarówno w kontekście dostępu do nowoczesnej przestrzeni biurowej, jak również możliwości poszerzenia zespołu o nowych, uzdolnionych pracowników. W ramach realizacji naszych strategicznych celów, będziemy dalej budować jedno z najbardziej wydajnych i efektywnych centrów usługowych, które ma zapewniać najlepsze w swojej klasie wsparcie dla biznesu oraz naszych pracowników – mówi Klaas Venborg, Vice President, Global Business Service Center, LEO Pharma. – Chcemy tworzyć ekscytujące możliwości rozwoju dla pracowników LEO Pharma i w dalszym ciągu uwalniać ich potencjał. W latach 2022 – 2024 będziemy znacząco zwiększać liczbę etatów w naszym centrum, wprowadzając jednocześnie szereg nowych usług wspierających naszą międzynarodową działalność. Obecność w Gdańsku i najwyższej jakości przestrzenie w Wave mocno wspierają nasz rozwój – dodaje Klaas Venborg. 

– Nasze biura staramy się projektować i realizować w ten sposób, by jak najpełniej odpowiadały na dzisiejsze potrzeby firm i pomagały im rozwijać działalność biznesową. Wynajęcie dodatkowej powierzchni przez LEO Pharma to dla nas nie tylko ogromny dowód zaufania, ale również potwierdzenie, że obrana przez nas strategia w pełni się sprawdza. Mamy nadzieję, że zrównoważone i nowoczesne powierzchnie w Wave pomogą naszemu partnerowi z sukcesem realizować dalsze plany związane z lokalnym rynkiem – mówi Eliza Jamrozik, negocjator ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE. 

– Podczas poszukiwania odpowiedniej lokalizacji dla LEO Pharma postawiliśmy na budynek Wave. Jednym z głównych kryteriów wyboru był aspekt ESG, który jest bliski zarówno LEO Pharma, nam jako doradcy oraz deweloperowi obiektu, firmie Skanska. Wave to projekt integrujący społeczność użytkowników, pozytywnie oddziaływający na bezpośrednie otoczenie, spełniający bardzo wyśrubowane normy w zakresie jakości powietrza i oświetlenia, stawiający na optymalizację kosztów eksploatacyjnych poprzez monitoring mediów i urządzenia niskoemisyjne. To po prostu przyjazne miejsce do pracy, podnoszące efektywność pracowników, idealnie wpisujące się w strategię działań ESG naszego klienta – mówi Mariusz Wiśniewski, szef Biura CBRE w Trójmieście, Dyrektor w Dziale Powierzchni Biurowych CBRE.  

Zielona fala z certyfikatami 

Wave, zlokalizowany w gdańskiej Oliwie, oferuje swoim najemcom prawie 25 tys. mkw. innowacyjnej, zrównoważonej i w pełni bezpiecznej powierzchni biurowej. Inwestycja Skanska została zaprojektowana i zrealizowana zgodnie z zasadami ESG, a jej wpływ na środowisko naturalne jest mniejszy, niż w przypadku referencyjnych budynków. Odpowiedzialne zarządzanie i świadome użytkowanie obiektu pozwala na zaoszczędzenie ponad 40% wody. Z kolei zużycie energii można zredukować aż o 1/3. Budynek korzysta wyłącznie z energii elektrycznej wyprodukowanej ze źródeł odnawialnych. Znajduje się tu również centrum współdzielonej mobilności, City Hub, które wspiera alternatywne środki transportu i pozwala zmniejszyć ruch samochodowy w najbliższej okolicy. 

Budynek został niedawno wyróżniony prestiżowym certyfikatem WELL Core & Shell na poziomie Gold. To pierwsza taka certyfikacja na rynku trójmiejskim. WELL kładzie duży nacisk na odpowiednią wentylację oraz filtrację powietrza w pomieszczeniach, utrzymywanie właściwej wilgotności, jakość wody czy odpowiednie oświetlenie. Rozwiązania niezbędne do uzyskania certyfikatu zapewniają komfort fizyczny i psychiczny użytkowników budynku. Biurowiec Wave posiada również certyfkaty LEED Core & Shell oraz WELL Health-Safety Rating. Otrzymanie tego ostatniego daje pewność, że powierzchnie biurowe w Wave są w pełni bezpieczne dla najemców. 

 

Spółka biurowa Skanska w Polsce 

Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Budujemy otwarte, pełne życia przestrzenie, w których pracownicy chcą i lubią pracować, a mieszkańcy chętnie spędzają w nich swój czas. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane w systemie LEED. Wszystkie nowe inwestycje budujemy w sposób dostępny dla osób z niepełnosprawnością, seniorów czy rodziców z dziećmi, co potwierdza certyfikat Obiekt bez Barier. Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Jesteśmy obecni na siedmiu rynkach w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście. 

 

Zapraszamy do odwiedzenia profili spółki na portalach:  

www.linkedin.com/company/skanska/  

www.facebook.com/Miasta.Biura.Skanska/ 

 

Grupa Skanska 

Jesteśmy częścią Grupy Skanska, której historia sięga 1887 roku. Budujemy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, troszczymy się o potrzeby społeczności, w których działamy oraz dokładnie analizujemy wpływ naszych realizacji na życie ludzi i rozwój kraju w długiej perspektywie. Od 1965 r. Skanska jest notowana na sztokholmskiej giełdzie. W stolicy Szwecji mieści się również główna siedziba spółki. Standardy pracy Skanska na całym świecie określają zapisy „Kodeksu postępowania”. Na każdym rynku pracujemy zgodnie ze wspólnymi wartościami: troszczymy się o życie, działamy etycznie i transparentnie, razem jesteśmy lepsi, dbamy o klienta. W Polsce Skanska działa poprzez trzy spółki: budowlaną Skanska SA, biurową Skanska Property Poland i mieszkaniową Skanska Residential Development Poland.  

 

Więcej informacji na stronie: www.skanska.pl  

 

 

Dodatkowych informacji po stronie Skanska udzielają: 

Katarzyna Szumańska-Kalisz 

Marketing and Communications Coordinator 

Spółka biurowa Skanska 

Tel.: +48 502 746 322 

E-mail: Contact 

 

Aleksandra Baran 

Senior PR Consultant 

Komunikacja Plus 

Tel.: +48 607 944 011 

E-mail: Contact