c

Biurowiec P180 z międzynarodowym najemcą z branży IT. Wprowadzą się tu specjaliści z Netcompany

Press release 28.03.2022 09:15 CET

Biurowiec P180, realizowany przez Skanska tuż przy metrze Wilanowska w Warszawie, zyskuje nowego najemcę. Na prawie 6 000 mkw. swoje biura urządzi Netcompany. Firma wspiera klientów z sektora publicznego i prywatnego w Europie w procesie cyfrowej transformacji. Otwarcie nowej siedziby planowane jest w październiku 2022 roku.

P180 lobby

Budowa P180 rozpoczęła się we wrześniu 2020 roku. Ten 15-kondygnacyjny budynek, który docelowo zaoferuje 32 000 mkw. najwyższej jakości biur, osiągnął niedawno swoją docelową wysokość. Wyróżnikiem mokotowskiej inwestycji Skanska, oprócz przestrzeni sprzyjających rozwojowi biznesu, jest również znakomita lokalizacja. Biurowiec powstaje zaledwie 180 kroków od stacji metra Wilanowska. W pobliżu znajdują się również liczne przystanki komunikacji miejskiej oraz punkty usługowe. Biura w P180 będą spełniały standardy najbardziej wymagających certyfikatów branżowych, m.in. LEED Platinum, WELL Core & Shell oraz WELL Health-Safety Rating.

Z nowoczesnych powierzchni P180 już wkrótce będą mogli korzystać pracownicy firmy Netcompany, świadczącej usługi informatyczne. Netcompany powstała w 2000 roku, a jej główną siedzibą jest Kopenhaga. Działa w 17 krajach i zatrudnia ponad 6500 osób.

– Oparta na bliskich relacjach współpraca w ramach zespołów projektowych jest fundamentem kultury organizacyjnej Netcompany. Trudny czas pandemii pokazał nam, jak bardzo istotna dla naszych pracowników i ich rozwoju jest też możliwość bezpośredniej wymiany wiedzy. Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom tworząc nowoczesną i skrojoną na miarę przestrzeń biurową. Nasi pracownicy docenią również wszystkie udogodnienia, które budynek zapewni swoim najemcom. Z niecierpliwością oczekujemy na tę zmianę – mówi Krzysztof Pierański, Country Managing Partner Poland w Netcompany.

– Era biur wcale się nie skończyła – nadal pełnią kluczową rolę w strategii wielu firm. Wciąż pozostają istotnym miejscem integracji pracowników i generowania nowych idei. Potwierdzają to chociażby przeprowadzone przez nas badania, które pokazały, że Polacy preferują model pracy hybrydowej i najchętniej przychodziliby do biura przynajmniej 3-4 razy w tygodniu. Cieszymy się, że Netcompany podziela nasz pogląd na korzyści, jakie płyną z wykorzystania najwyższej jakości, bezpiecznych powierzchni biurowych – mówi Tomasz Subocz, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE. – Jesteśmy pewni, że nowa siedziba pozwoli naszemu najemcy na dynamiczny rozwój i rozszerzenie działalności na polskim rynku – dodaje Tomasz Subocz.

Komfort i wygoda dla najemców, ulga dla środowiska

P180 jest doskonałym przykładem filozofii Skanska i podejścia szwedzkiego dewelopera do tworzenia powierzchni biurowych. Ta warszawska inwestycja to nie tylko pełne bezpieczeństwo jej użytkowników, ale również rozwiązania zmniejszające wpływ budynku na środowisko naturalne. To tu, po raz pierwszy w Polsce, zastosowano specjalny beton, którego emisyjność jest średnio o 42% mniejsza, niż betonu o zwykłym składzie.

P180 to również ukłon w stronę rowerzystów i zrównoważonego transportu. W biurowcu znajdzie się łącznie sto miejsc parkingowych dla rowerów. Zaprojektowano tu również przeszkloną rowerownię z wejściem na parterze oraz szatnie z prysznicami. Będą mogli z nich korzystać wszyscy pracownicy biura.

Biurowiec będzie wyposażony w platformę zarządzania budynkiem biurowym z poziomu smartfona – Connected by Skanska. Oferuje ona m.in. wirtualne utworzenie „wejściówki” dla gości, rozpoznawanie tablic rejestracyjnych przy wjeździe do garażu podziemnego czy elastyczne przydzielanie miejsc parkingowych. Dzięki temu budynek zyskuje rozwiązania, które – szczególnie podczas pandemii – sprzyjają zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Pobierz