c

Nowy Rynek D bez barier. Poznański biurowiec otrzymał certyfikat Fundacji Integracja

Press release 04.04.2022 12:00 CET

Fundacja Integracja uznała budynek D poznańskiego kompleksu biurowego Nowy Rynek za obiekt bez barier. To oznacza, że jest on w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz osób nieposługujących się językiem polskim. To już kolejna inwestycja szwedzkiego dewelopera zaprojektowana zgodnie z wymaganiami certyfikacji “Obiekt bez barier”. 

Nowy Rynek D

Budynek D Nowego Rynku w Poznaniu to ok. 39 tys. mkw. innowacyjnej powierzchni biurowej. Został on oddany do użytku w czerwcu 2021 roku. Jest pierwszą inwestycją w regionie, która została zrealizowana zgodnie z wymagającą certyfikacją WELL Core & Shell. Co więcej, budynek otrzymał prestiżowy certyfikat WELL Health-Safety Rating. To oznacza, że zaprojektowano go z myślą o najważniejszych potrzebach najemców – zrównoważonej, bezpiecznej i zdrowej przestrzeni do pracy. Nowy Rynek D jest także miejscem, które zostało w pełni przygotowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz nieposługujących się językiem polskim, spełniając tym samym wymagania certyfikacji „Obiekt bez barier”. 

 – Powierzchnie Nowego Rynku zostały zaprojektowane i wybudowane w taki sposób, aby umożliwić swobodny dostęp do każdego miejsca budynku osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Dzięki temu wszyscy użytkownicy biurowca mogą w pełni, bez fizycznych ograniczeń, aktywnie uczestniczyć w codziennym życiu zawodowym. Wyeliminowaliśmy bariery architektoniczne, jak na przykład progi, stworzyliśmy odpowiednio szerokie przejścia i windy, które posiadają funkcję głosową oraz odpowiedniej wielkości panele oznaczone w alfabecie Braille’a. Pomieszczenia biurowe i toalety oraz pomieszczenie z prysznicami są dostosowane do komfortowego manewrowania wózkiem – mówi Roland Jarosz, dyrektor projektu w spółce biurowej Skanska. 

– Z ogromną satysfakcją i dumą dołączamy kolejny obiekt do listy miejsc na mapie Polski, które spełniają wymagania projektowania uniwersalnego i są dowodem wrażliwości na niepełnosprawność oraz troski o wszystkich użytkowników – podkreśla Ewa Pawłowska, prezes Fundacji Integracja. 

Nowy Rynek D, tak jak pozostałe budynki kompleksu, został zaprojektowany z myślą o jak najlepszym samopoczuciu jego użytkowników. Zastosowano tu szereg innowacyjnych rozwiązań, których zadaniem jest zadbanie o komfort fizyczny oraz psychiczny. Jest to możliwe między innymi dzięki dostępowi do świeżego i odpowiednio nawilżonego powietrza oraz optymalnej temperatury wewnątrz pomieszczeń. Gwarantuje to system wentylacji i regulacji temperatury, oparty na belkach chłodzących, zapewniających większy komfort termiczny, czystsze powietrze oraz cichą pracę urządzeń. Filtry wykorzystane w centralach wentylacyjnych zapewniają czystość powietrza niezależnie od warunków na zewnątrz.  

 Nowy Rynek dostępny dla wszystkich Poznaniaków  

Tworzenie inwestycji dostępnych dla wszystkich, zarówno najemców, jak i mieszkańców najbliższej okolicy, jest jednym z priorytetów działalności Skanska.  Nowy Rynek oferuje nie tylko powierzchnie biurowe, ale również różnorodne usługi, takie jak siłownia, przedszkole czy centrum medyczne. Znajduje się na skrzyżowaniu najważniejszych linii komunikacyjnych, w samym sercu dynamicznie rozwijającej się części miasta, otoczony parkami i historyczną zabudową poznańskiej Wildy. Wewnątrz kompleksu zaprojektowano pełną zieleni przestrzeń wzbogaconą o małą architekturę sprzyjającą odpoczynkowi oraz spotkaniom. Ponadto zadbano o czystsze powietrze, a to dzięki chodnikowi z tak zwanego zielonego betonu, którego zadaniem jest redukowanie poziomu szkodliwego dla zdrowia tlenku azotu, pochodzącego ze spalin samochodowych. To pierwszy taki chodnik w Poznaniu.  

 

Spółka biurowa Skanska w Polsce  

 Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Buduje otwarte, tętniące życiem przestrzenie,  
w których pracownicy czują się dobrze. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane  
w systemie LEED, WELL Core & Shell, a także WELL Health-Safety Rating. Oprócz tego nowe inwestycje Skanska w Polsce posiadają certyfikat „Obiekt bez Barier”, który dowodzi przystosowania do użytkowania przez osoby z różnymi potrzebami – w tym przez osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Prowadzi działalność na siedmiu rynkach:  
w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.    

     

Zapraszamy do odwiedzenia profili spółki na portalach:     

www.linkedin.com/company/skanska/    

www.facebook.com/Miasta.Biura.Skanska/   

   

Więcej informacji na stronie internetowej: www.skanska.pl 

Dodatkowych informacji po stronie Skanska udzielają: 

Katarzyna Szumańska-Kalisz 

Marketing and Communications Coordinator 

Spółka biurowa Skanska 

Tel.: +48 502 746 322 

E-mail: Contact 

 

Aleksandra Baran 

Senior PR Consultant 

Komunikacja Plus 

Tel.: +48 607 944 011 

E-mail: Contact