c

Pracownicy Skanska angażują się w pomoc jednocześnie w czterech krajach

Press release 01.06.2022 14:00 CET

W czterech krajach Europy Środkowej pracownicy Skanska jednocześnie organizują pomoc wolontariacką tam, gdzie jest ona potrzebna. Setki pracowników z Polski, Czech, Słowacji i Rumunii wzięły udział w dziewiątej edycji akcji Podaj rękę, pomagając dwudziestu trzem organizacjom non-profit.

Tydzień wolontariatu Skanska "Podaj rękę"

Od 2014 roku pracownicy Skanska wybierają organizacje w pobliżu swoich miejsc pracy, aby spędzić dzień płatnego czasu wolnego na wolontariacie. Są to zarówno organizacje non-profit, jak i placówki edukacyjne czy służby zdrowia. W wydarzeniu biorą udział nie tylko pracownicy z biur, ale także pracownicy z projektów budowlanych.

"Nasz Tydzień wolontariatu jest tym bardziej interesujący, że jest działaniem, które inicjują bezpośrednio nasi pracownicy. To oni decydują, gdzie chcą pomóc i sami organizują tę pomoc. I nie jest to tylko pomoc wolontariacka, ale także świetny sposób na integrację zespołu" - mówi Michal Jurka, Prezes Skanska Central Europe, który wraz ze swoimi współpracownikami brał udział w pracach porządkowych w parku przy Centrum Dziecięcym Szpitala Uniwersyteckiego Thomayer w Pradze.

W ciągu ostatnich 9 lat w akcji wzięło udział ponad 1 500 pracowników, którzy przepracowali 12 500 godzin i pomogli 193 organizacjom. Pracownicy Skanska mogą zaplanować swój dzień wolontariatu w dowolnym momencie w ciągu roku, tak aby nie zakłócać pracy, zarówno na budowach, jak i w biurach.

„Po raz kolejny otrzymaliśmy wsparcie wolontariatu pracowniczego od Skanska, którzy pomalowali korytarz, sale dziennego pobytu i część klatki schodowej. Błyskawicznie, ale dokładnie! Bardzo dziękujemy za ten praktyczny prezent tuż przed Dniem Dziecka” – podsumowała akcję dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu.

Jakim organizacjom w tym roku pomogli pracownicy Skanska?

Polska – Fundacja L`Arche we Wrocławiu, Świetlica środowiskowa Biegonice w Nowym Sączu, Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu, Wspólnota Mieszkaniowa Rybałtów w Warszawie, Fundacja Serduszko - Folwark Wawer w Warszawie, Ośrodek Szkolenia Wolontariuszy w Starej Dąbrowie, Klub Stowarzyszenia "Tęcza" w Krakowie.

Czechy - IRIS Ekocentrum w Ołomuńcu, Szpital Uniwersytecki Thomayer w Pradze, Centrum Dziecięce Krč, Organizacja charytatywna Studénka w Ostrawie, Przedszkole Eliška Přemyslovna w Brnie, Dom Przyrody Sluňákov w Ołomuńcu,  Ogród Medytacyjny Lipník nad Bečvou na Morawach, Dom dziecka w Trzyńcu.

Słowacja – Dom Pomocy Społecznej Prievidza, Ośrodek ratowniczy dla zwierząt Zázrivá Martin, Centrum Położnictwa Hojdana w Bratysławie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszycach

Rumunia - Centrum Dziecka w Bukareszcie