c

Skanska po raz kolejny przyznała nagrodę specjalną w konkursie Grand Press Photo

Press release 02.06.2022 22:00 CET

Spółka biurowa Skanska już po raz drugi została partnerem ogólnopolskiego konkursu fotograficznego Grand Press Photo, tym razem przyznając nagrodę specjalną w kategorii „Climate, Responsibility”. Zwycięzców konkursu ogłoszono podczas finałowej gali, która odbyła się 2 czerwca. Wystawę z pracami laureatów będzie można zobaczyć w lobby gdańskiego biurowca Wave. 

fot. Karolina Misztal, Dziennik Bałtycki

Współpraca z Grand Press Photo jest dla nas wyjątkowa, ponieważ dzięki niej możemy nagrodzić zdolnych artystów pokazujących piękno, niebezpieczeństwa i prawdziwe oblicze świata, w którym żyjemy mówi Paweł Warda, wiceprezes ds. operacyjnych w Polsce w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. – Kategoria „Climate, Responsibility”, w której przyszło nam oceniać zgłoszenia, jest szczególnie bliska filozofii Skanska. Zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko naturalne to fundamenty działalności naszej firmy, którymi kierujemy się od wielu lat – dodaje. 

Wyróżnione zdjęcie przedstawia Festiwal Roślin w Gdańsku, którego autorką jest Karolina Misztal z Dziennika Bałtyckiego. Laureatka otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys. zł, którą przyznano podczas uroczystej gali 2 czerwca. – Wybranie jednej pracy spośród tylu poruszających ujęć było nie lada wyzwaniem, któremu finalnie sprostali pracownicy naszej firmy z czterech krajów Europy Środkowo-WschodniejZwycięskie zdjęcie szczególnie nas urzekło, ponieważ w nieoczywisty sposób ukazuje zestawienie dwóch skrajnych środowisk – a to skłania do refleksji. Ogromne gratulacje dla laureatki oraz wszystkich uczestników konkursu! – mówi Paweł Warda.

Fotografie laureatów tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo będą prezentowane od 20 czerwca do 3 lipca w lobby gdańskiego biurowca Wave. Będzie to okazja zarówno dla mieszkańców, jak i gości odwiedzających Trójmiasto do zapoznania się ze zwycięskimi pracami największego i najważniejszego konkursu fotografii reporterskiej w Polsce.