c

Nowa firma na trójmiejskim rynku. Armatis wybiera Gdańsk i biurowiec Wave

Press release 20.06.2022 11:00 CET

Grono najemców Wave po raz kolejny się powiększa. Od listopada dołączy do nich francuska firma Armatis, która na 1800 mkw. urządzi swoje pierwsze w Trójmieście biuro. Nowy lokator budynku zrealizowanego przez Skanska ma w planach rekrutację pracowników ze znajomością języków, w tym między innymi francuskiego, włoskiego czy niemieckiego. Przy umowie najmu, najemcy doradzali eksperci Cushman & Wakefield.  

Wave

Armatis to międzynarodowa firma mająca swoje korzenie we Francji. Posiada 22 biura w różnych częściach świata. W Polsce jest już obecna w Warszawie i Krakowie, a teraz debiutuje na rynku trójmiejskim. Specjalizuje się w marketingu relacyjnym, doradztwie oraz budowaniu trwałych relacji pomiędzy firmą a klientem, udostępniając swoje usługi w kanałach tradycyjnych i cyfrowych. W swoim nowym biurze zamierza zatrudnić 250 osób.  

– Wybór Gdańska na naszą nową lokalizację w Polsce, jest wynikiem szczegółowej analizy, która pokazała nam, że potencjał lokalnego rynku pod wieloma aspektami jest spójny z naszą globalną strategią. Trójmiejski rynek może zapewnić nam dodatkowy zasób kandydatów niezbędny do realizacji naszych planów w zakresie kluczowych projektów multilingualnych. Standard biur w jakich realizujemy nasze projekty jest jednym z bardzo ważnych kryteriów dla naszych pracowników – dlatego zdecydowaliśmy się na biuro Wave Skanska – mówi Krzysztof Lewiński, dyrektor krajowy Armatis Polska. 

– Wave sukcesywnie zapełnia się najemcami. To dla nas nie tylko dowód na ciągle ważną rolę biur, ale również potwierdzenie, że gdańska Oliwa i Trójmiasto to idealna lokalizacja dla rozwoju działalności – mówi Eliza Jamrozik, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE. – Ostatnia edycja przeprowadzonych przez nas badań pokazała, że 9 na 10 pracowników zwraca uwagę na jakość biura w trakcie wyboru pracodawcy. To cenna informacja, również dla naszych partnerów biznesowych, którzy chcą rozszerzać lub budować nowe zespoły – dodaje Eliza Jamrozik.  

– Armatis bardzo dokładnie podszedł do procesu wyboru lokalizacji. Docelowe biuro miało znajdować się w miejscu dostępnym dla jak największej ilości potencjalnych pracowników, a także zapewniać elastyczne możliwości rozwoju. Pod uwagę było brane całe Trójmiasto, natomiast na potrzeby Armatis najlepiej odpowiedział budynek Wave. Wybór budynku klasy A o wysokiej jakości powierzchni biurowej, wspomoże Armatis w budowaniu świadomości marki w Trójmieście – mówi Adam Schroeder, dyrektor regionalny dla Polski Północnej w Cushman & Wakefield. 

Blisko i komfortowo do pracy 

Zlokalizowany w gdańskiej Oliwie Wave dostarczył na lokalny rynek 25 tys. mkw. innowacyjnej oraz zrównoważonej powierzchni biurowej. Budynek jest doskonale skomunikowany ze wszystkimi częściami Trójmiasta dzięki rozbudowanej siatce połączeń autobusowych, tramwajowych oraz bliskiemu sąsiedztwu stacji SKM. Biurowiec jest również przyjazny miłośnikom najbardziej zrównoważonego środka transportu, czyli roweru. Mogą oni korzystać z 442 miejsc postojowych, specjalnych szatni, szafek i pryszniców czy stacji napraw. Obok biurowca znajduje się też centrum współdzielonej mobilności – City Hub. To przestrzeń, w której każdy może m.in. wypożyczyć elektryczne skutery, hulajnogi czy samochody. 

Łatwy w obsłudze, bezpieczny i zrównoważony  

Biurowiec, jako pierwszy w Trójmieście, otrzymał prestiżowe wyróżnienie WELL Core & Shell na poziomie Gold. Posiada też certyfikaty LEED Core & Shell oraz WELL Health Safety Rating. To najlepsze potwierdzenie tego, że w trakcie projektowania budynku położono duży nacisk na najwyższe standardy zapewniające zdrowie psychiczne i fizyczne, a także na rozwiązania zmniejszające ślad węglowy. 

Wave korzysta wyłącznie z energii wyprodukowanej ze źródeł odnawialnych. Jest wyposażony w urządzenia, które umożliwiają oszczędność energii elektrycznej i wody. Co więcej, został stworzony z materiałów pochodzących z recyklingu oraz drewna z certyfikacją FSC. Wokół kompleksu znajduje się specjalnie zaprojektowany chodnik, który pochłania szkodliwe tlenki azotu (NOx) emitowane przede wszystkim przez okoliczny transport drogowy.   

 

 

Pobierz