c

Phoenix Contact Wielkopolska otwiera kolejne biuro w Poznaniu - nowoczesne Centrum Usług Wspólnych w biurowcu Nowy Rynek D

Press release 30.08.2022 10:00 CET

Phoenix Contact Wielkopolska, spółka należąca do Grupy Phoenix Contact, światowego lidera i innowatora w dziedzinie elektryfikacji, usieciowienia i automatyzacji, wprowadzi się do budynku Nowy Rynek D, zrealizowanego przez Skanska. Firma urządzi swoje biuro na niemal 1 350 mkw. innowacyjnej, zrównoważonej i w pełni zdrowej powierzchni. W procesie najmu uczestniczyli doradcy z Colliers. 

Nowy Rynek D_Phoenix Contact_04

Phoenix Contact to firma z niemal 100-letnią tradycją, obecna w ponad stu państwach na świecie. Jej polski oddział, Phoenix Contact Wielkopolska, powstał w 1994 roku w Nowym Tomyślu. Swoją działalność rozpoczynał od montażu ręcznego części elektrotechnicznych. Na przestrzeni niemal 30 lat firma dynamicznie rozwinęła się w kierunku nowoczesnego i zautomatyzowanego przedsiębiorstwa. Phoenix Contact Wielkopolska w swoich trzech oddziałach – w Nowym Tomyślu, Poznaniu i Tarnobrzegu – zatrudnia ponad 3300 osób i jest jednym z największych pracodawców w regionie. Firma wytwarza najwyżej jakości artykuły elektrotechniczne i komponenty do automatyki przemysłowej wykorzystywanej do sterowania, łączenia i rozdzielania przepływu energii oraz sygnału danych niemal dla każdej gałęzi przemysłu.

W 2019 roku firma otworzyła w Poznaniu Biuro Konstrukcyjne – swój drugi oddział Działu Budowy Maszyn, w którym realizuje kompleksowo projekty konstrukcji i budowy maszyn wraz z ich montażem i uruchomieniem. Teraz, w poznańskim kompleksie Nowy Rynek, firma urządzi swoje Centrum Usług Wspólnych.

– To kolejny, ważny krok rozwojowy dla naszej firmy. Powołanie Centrum Usług Wspólnych jest wspaniałym wyróżnieniem od Grupy Phoenix Contact, ale też przejęciem dużej odpowiedzialności, na którą jesteśmy przygotowani – mówi Marcin Poznański, Prezes firmy Phoenix Contact Wielkopolska. W poznańskim biurze będziemy świadczyć usługi wsparcia technicznego i komercyjnego dla Grupy Phoenix Contact. Docelowo zatrudnienie znajdzie tu ponad 130 pracowników dedykowanych do 12 różnych obszarów usług (np. Elektromechaniki, Elektroniki, Zarządzania danymi, E-learningu, Zarządzania Infrastrukturą Budynkową, IT, Księgowości, Controllingu i Laboratorium). Dla nas, Centrum Usług Wspólnych oznacza stworzenie profesjonalnego centrum wsparcia, które usprawni procesy biznesowe i zwiększy ich efektywność – dodaje Marcin Poznański.

– Całkiem niedawno, bo w maju, informowaliśmy o transakcji sprzedaży Nowego Rynku D, a dziś możemy pochwalić się współpracą z kolejną firmą, która wybrała nasze biura. To dla nas najlepsze potwierdzenie, że budynek spełnia najwyższe oczekiwania zarówno najemców, jak i inwestorów – mówi Małgorzata Wojtoń, starszy menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE. – To, co zdecydowanie wyróżnia naszą inwestycję, to jej zrównoważony charakter. Najemcy mogą korzystać z rozwiązań, które nie tylko oferują im najlepsze warunki do pracy, ale również zmniejszają wpływ biurowca na środowisko naturalne. A to dziś dla wielu firm – szczególnie w kontekście ESG – mocna przewaga konkurencyjna w procesie wyboru nowej siedziby – dodaje Małgorzata Wojtoń.

– Od dłuższego czasu obserwujemy, że wzrasta zainteresowanie firm zagranicznych z sektora BPO/SSC lokowaniem biznesu w polskich miastach regionalnych. Poznań znajduje się w czołówce najatrakcyjniejszych miejsc, nie tylko ze względu na podaż nowoczesnej powierzchni biurowej, ale także dostęp do wykwalifikowanej kadry. Jestem przekonany, że Nowy Rynek D, który Phoenix Contact Wielkopolska wybrał na swoją siedzibę, spełni oczekiwania pracowników oraz stworzy warunki do dynamicznego rozwoju firmy – mówi Sebastian Bedekier, Partner w Colliers, Dyrektor Regionalny w Poznaniu.

Zielony punkt na biurowej mapie Poznania

Nowy Rynek D jest częścią wielofunkcyjnego kompleksu pięciu budynków zlokalizowanego w centrum Poznania, który docelowo zaoferuje ponad 100 tys. mkw. nowoczesnej, zrównoważonej i zdrowej powierzchni biurowej oraz handlowej. Budynki są w pełni przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz obcokrajowców, którzy nie znają języka polskiego.

Nowy Rynek D uzyskał certyfikaty WELL Health-Safety Rating i Obiekt bez barier, a także – w ostatnim czasie – LEED Core & Shell na najwyższym możliwym poziomie, Platinum. System ten weryfikuje wpływ budynku na środowisko naturalne, między innymi w kontekście zużycia energii czy wody. Certyfikacja jest również potwierdzeniem na to, że zastosowane w biurowcu rozwiązania wpływają na zmniejszenie jego śladu węglowego. Inwestycja ubiega się także o certyfikację w standardzie WELL Core & Shell, która ocenia wpływ budynku na dobrostan fizyczny i psychiczny ich użytkowników.

Budynek posiada innowacyjne rozwiązania, takie jak wentylacja wolnoobrotowa, belki chłodzące czy system free cooling, które zapewniają lepszy komfort cieplny, czystsze powietrze i cichą pracę urządzeń. W biurowcu znajduje się również inteligentne oświetlenie LED, a także system odzysku wody szarej i deszczowej, czyli narzędzia, które umożliwiają znaczne zmniejszenie zużycia energii i wody. Chodniki wokół biurowca wykonano ze specjalnego rodzaju betonu oczyszczającego powietrze ze szkodliwych substancji, takich jak tlenek azotu (NOx).

Po oddaniu do użytku całego kompleksu biurowego, najemcy oraz mieszkańcy Poznania będą mogli korzystać z wewnętrznego rynku, stanowiącego miejsce spotkań i relaksu.

Na początku maja 2022 roku budynek Nowy Rynek D został sprzedany szwedzkiej spółce Eastnine AB za 121 mln euro. ­

 

Spółka biurowa Skanska w Polsce  

Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Buduje otwarte, tętniące życiem przestrzenie,  
w których pracownicy czują się dobrze. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane  
w systemie LEED, WELL Core & Shell, a także WELL Health-Safety Rating. Oprócz tego nowe inwestycje Skanska w Polsce posiadają certyfikat „Obiekt bez Barier”, który dowodzi przystosowania do użytkowania przez osoby z różnymi potrzebami – w tym przez osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Prowadzi działalność na siedmiu rynkach: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.    

Zapraszamy do odwiedzenia profili spółki na portalach:     

www.linkedin.com/company/skanska/    

www.facebook.com/Miasta.Biura.Skanska/   

Więcej informacji na stronie internetowej: www.skanska.pl

 

Dodatkowych informacji po stronie Skanska udzielają: 

Katarzyna Szumańska-Kalisz 

Marketing and Communications Coordinator 

Spółka biurowa Skanska 

Tel.: +48 502 746 322 

E-mail: Contact  

Aleksandra Baran

Senior PR Consultant

Komunikacja Plus 

Tel.: +48 607 944 011

E-mail: Contact  

 

 

Dodatkowych informacji po stronie Phoenix Contact Wielkopolska udziela:

Magda Pawińska

Kierownik Działu Komunikacji i EB

Phoenix Contact Wielkopolska

Tel.: +48 514 601 227

E-mail: Contact