c

Więcej przestrzeni dla ROCKWOOL w Nowym Rynku D. Firma zatrudni w Poznaniu nowych pracowników

Press release 30.11.2022 12:00 CET

ROCKWOOL, producent szerokiej gamy wysokiej jakości produktów dla sektora budowlanego, powiększa swoją siedzibę w poznańskim biurowcu Nowy Rynek D, zrealizowanym przez Skanska. Dodatkowe 900 mkw. zrównoważonej i nowoczesnej powierzchni, stworzonej zgodnie z zasadami ESG, pozwoli firmie na rekrutację kolejnych 70 pracowników.  

NRD1

Grupa ROCKWOOL jest światowym liderem w produkcji rozwiązań z wełny skalnej. Pierwsza fabryka powstała w Hedehusene w Danii w 1937 roku. Na przestrzeni lat ROCKWOOL poszerzał swoje portfolio produktowe, otwierał kolejne fabryki i biura w nowych lokalizacjach. W Polsce ROCKWOOL po raz pierwszy zagościł w 1993 roku, natomiast w 2016 roku firma otworzyła centrum kompetencyjne ROCKWOOL GBS w Poznaniu, które zajmuje się kompleksowym wsparciem biznesu w zakresie finansów, IT, badań i rozwoju, inżynieringu, zakupów oraz marketingu. 

W 2020 roku firma zdecydowała się na wynajęcie nowoczesnej i przyjaznej użytkownikom przestrzeni w budynku D poznańskiego kompleksu Nowy Rynek. Na 6 000 mkw. ulokowano centrum kompetencji, w którym zatrudnienie znalazło 400 specjalistów i managerów. Teraz ROCKWOOL postanowił wynająć dodatkowe 900 mkw., gdzie przygotowano kolejnych 70 miejsc pracy.  

Relacja między Skanska a ROCKWOOL jest już wieloletnia i nie bazuje wyłącznie na najmie powierzchni biurowych. ROCKWOOL jest również dostawcą produktów budowlanych wykorzystywanych przez spółkę budowlaną Skanska przy realizacji obiektów biurowych.  

– To już nasza 5 umowa z firmą Skanska – mówi Joanna Kaźmierczak, Office Manager w firmie ROCKWOOL GBS. – Wraz z rozwojem Grupy ROCKWOOL rośnie również nasze biuro ROCKWOOL GBS, które rozszerza swoją działalność o nowe funkcje operacyjne i technologiczne, takie jak inżynieria i zakupy oraz badania i rozwój (R&D). Decyzja o wynajęciu kolejnej powierzchni biura Nowy Rynek w Poznaniu była naturalna – w tej chwili 400 naszych pracowników zajmuje 5. i 6. piętro tego budynku, wraz z rozwojem zaadoptujemy również część 4. piętra – dodaje Ewelina Płocieniczak, Dyrektor Centrum.  

– Nasza współpraca z ROCKWOOL w Poznaniu trwa już od wielu lat i zbudowana została w oparciu o wspólne, dobre doświadczenia. Wynajęcie przez tę firmę dodatkowej powierzchni w zrealizowanym przez nas biurowcu to jeszcze jeden dowód na to, jakim zaufaniem obdarzają nas partnerzy biznesowi. To także potwierdzenie, że pomimo zmian w modelu pracy, biura nadal pełnią bardzo ważną rolę w procesie rozwoju biznesu. Z rozmów z klientami jasno wynika, że biuro to wciąż niezastąpione miejsce interakcji, pracy zespołowej oraz budowania kultury organizacyjnej – mówi Małgorzata Wojtoń, starszy menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. – Jesteśmy przekonani, że nowoczesne i zrównoważone przestrzenie Nowego Rynku pozwolą naszemu najemcy na jeszcze bardziej dynamiczny wzrost działalności – dodaje Małgorzata Wojtoń.  

Nowa jakość na biurowej mapie Poznania 

Nowy Rynek D jest częścią wielofunkcyjnego kompleksu pięciu budynków zlokalizowanego w centrum Poznania. Docelowo zaoferuje ponad 100 tys. mkw. nowoczesnej, zrównoważonej i zdrowej powierzchni biurowej i handlowej. Powstaje w miejscu dawnego dworca PKS, jednocześnie przywracając ten teren miastu i jego mieszkańcom. Budynek uzyskał już certyfikaty WELL Health-Safety Rating i Obiekt bez barier, a także LEED Core & Shell na najwyższym możliwym poziomie, Platinum. System ten weryfikuje wpływ budynku na środowisko naturalne, między innymi w kontekście zużycia energii czy wody. Certyfikacja jest również potwierdzeniem na to, że zastosowane w biurowcu rozwiązania wpływają na zmniejszenie jego śladu węglowego. Inwestycja ubiega się także o certyfikację w standardzie WELL Core & Shell, która ocenia wpływ budynku na dobrostan fizyczny i psychiczny ich użytkowników. 

Budynek jest wyposażony w innowacyjne rozwiązania poprawiające komfort pracy, takie jak wentylacja wolnoobrotowa, belki chłodzące czy system free cooling, które zapewniają lepszy komfort cieplny, czystsze powietrze i cichą pracę urządzeń. W biurowcu znajduje się również inteligentne oświetlenie LED, a także system odzysku wody szarej i deszczowej, czyli narzędzia, które umożliwiają znaczne zmniejszenie zużycia energii i wody. Chodniki wokół biurowca wykonano ze specjalnego rodzaju betonu, który oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji, takich jak tlenek azotu (NOx). Cały budynek zasilany jest energią pochodzącą w 100% z odnawialnych źródeł energii elektrycznej.   

Po oddaniu do użytku powstającego właśnie budynku E, najemcy oraz mieszkańcy Poznania będą mogli korzystać z wewnętrznego rynku, stanowiącego miejsce spotkań i relaksu. Na placu znajdą się drzewa, a przestrzeń pod nimi wypełnią niskie nasadzenia zieleni i elementy małej architektury podkreślone ogrodowym oświetleniem. Na placu znajdzie się również fontanna, którą zimą będzie można przekształcić w niewielkie lodowisko. Od północnej strony budynku E będą działały tężnie solankowe. 

Obsypany nagrodami 

Inwestycja zrealizowana przez Skanska została ostatnio wyróżniona w ważnych konkursach branżowych. Budynek D zyskał uznanie organizatorów konkursu Prezydenta Miasta Poznania Architectus civitatis nostrae, gdzie doceniono jego oryginalną architekturę, zrównoważone rozwiązania, a także odpowiedzialną integrację z istniejącą infrastrukturą. Zwyciężył również w kategorii „najlepszy budynek ekologiczny certyfikowany” w ogólnopolskim konkursie Green Building Awards organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC. 

 

Film pokazujący siedzibę ROCKWOOL GBS w budynku D Nowego Rynku może obejrzeć tu. 

 

 

Spółka biurowa Skanska w Polsce  

 

Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Buduje otwarte, tętniące życiem przestrzenie,  
w których pracownicy czują się dobrze. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane  
w systemie LEED, WELL Core & Shell, a także WELL Health-Safety Rating. Oprócz tego nowe inwestycje Skanska w Polsce posiadają certyfikat „Obiekt bez Barier”, który dowodzi przystosowania do użytkowania przez osoby z różnymi potrzebami – w tym przez osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Prowadzi działalność na siedmiu rynkach: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.    

     

Zapraszamy do odwiedzenia profilu spółki na portalu:     

www.linkedin.com/company/skanska/    

   

Więcej informacji na stronie internetowej: www.skanska.pl 

 

 

Dodatkowych informacji po stronie Skanska udzielają: 

Katarzyna Szumańska-Kalisz 

Senior Marketing and Communications Coordinator 

Spółka biurowa Skanska 

Tel.: +48 502 746 322 

E-mail: Contact 

 

Aleksandra Baran 

Senior PR Consultant 

Komunikacja Plus 

Tel.: +48 607 944 011 

E-mail: Contact  

Pobierz