c

Nowy Rynek coraz bardziej zielony. Na placu wewnątrz kompleksu posadzono nowe drzewa

Press release 19.12.2022 12:00 CET

15 nowych drzew zostało zasadzonych pomiędzy budynkami Nowego Rynku, flagowej poznańskiej inwestycji spółki biurowej Skanska. To początek zazieleniania wewnętrznego placu, który po oddaniu do użytku budynku E zostanie udostępniony pracownikom kompleksu oraz wszystkim mieszkańcom Poznania.

Skanska_Nowy Rynek_nasadzenia drzew_01

Nowy Rynek to największy projekt spółki biurowej Skanska, który docelowo będzie składał się z 5 budynków o całkowitej powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 100 tys. mkw. Wyróżnikiem projektu, wnoszącym wartość dodaną do tkanki miejskiej na tym obszarze, jest centralny rynek w formie parku, łączący wszystkie budynki kompleksu. Znajdą się na nim drzewa oraz niska zieleń wraz z elementami małej architektury. Na placu pojawi się fontanna, a w jego rogach – pergole. Przy jednej z nich będą działały tężnie solankowe.

Skanska rozpoczęła właśnie nasadzenia zieleni na wewnętrznym rynku. Na początek stanęło na nim 15 sztuk dużych drzew – platanów klonolistnych oraz dębów błotnych. – Sadzimy je w okresie jesienno-zimowym, gdy drzewa zrzucą już liście i wejdą w stan spoczynku – mówi Konrad Ziejewski, menadżer projektu w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. Wiosną w tym miejscu staną także mniejsze drzewa. Będą to między innymi graby i glediczje. Na rynku pojawią się również krzewy, pnącza i trawy.

– Nasze inwestycje zawsze realizujemy tak, aby wnieść wartość dodaną dla okolicznych mieszkańców. Dbamy również o to, by minimalizować wpływ na środowisko i posadzić możliwie jak najwięcej zieleni. Chcemy, by Nowy Rynek był integralną częścią miasta, dającą nie tylko miejsca do pracy, ale również strefę, w której wszyscy mieszkańcy Poznania mogą odpocząć i zrelaksować się. Stąd koncepcja wewnętrznego rynku, wypełnionego ciekawą, urozmaiconą zielenią – dodaje Konrad Ziejewski.

Rynek zostanie oddany do użytku razem z budynkiem E w drugim kwartale 2023 roku.

 

 

Spółka biurowa Skanska w Polsce  

 

Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Buduje otwarte, tętniące życiem przestrzenie, w których pracownicy czują się dobrze. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane w systemie LEED, WELL Core & Shell, a także WELL Health-Safety Rating. Oprócz tego nowe inwestycje Skanska w Polsce posiadają certyfikat „Obiekt bez Barier”, który dowodzi przystosowania do użytkowania przez osoby z różnymi potrzebami – w tym przez osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Prowadzi działalność na siedmiu rynkach: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.   

    

Zapraszamy do odwiedzenia profilu spółki:    

www.linkedin.com/company/skanska/   

  

Więcej informacji na stronie internetowej: www.skanska.pl

 

 

Dodatkowych informacji po stronie Skanska udzielają:

Katarzyna Szumańska-Kalisz

Senior Marketing and Communications Coordinator

Spółka biurowa Skanska

Tel.: +48 502 746 322

E-mail: Contact

 

 

Aleksandra Baran

Senior PR Consultant

Komunikacja Plus

Tel.: +48 607 944 011

E-mail: Contact