c

Do stomatologa umówisz się teraz w Bramie Miasta

Press release 20.03.2023 09:30 CET

 

Nowym lokatorem kompleksu biurowego Brama Miasta w Łodzi została Grupa LUX MED, która planuje uruchomić tu centrum stomatologiczne. To już drugi oddział tego typu w biurowcach Skanska – pierwszy pojawił się w 2021 roku na parterze gdańskiej inwestycji Wave. Otwarcie placówki w Łodzi jest przewidziane na koniec maja tego roku. Brama Miasta to flagowy projekt Skanska w Nowym Centrum Łodzi o łącznej powierzchni 40 800 mkw.  

 

 

Brama Miasta_02

Centrum stomatologiczne Grupy LUX MED – lidera rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce – to kolejny najemca części usługowej tego nowoczesnego kompleksu biurowego. Dwa lata temu powstał tu klub Calypso Fitness, lidera na rynku fitness w Polsce. Nowa placówka będzie się mieścić w budynku B Bramy Miasta. 

 

Kompleksowa opieka stomatologiczna na wyciągnięcie ręki 

 

Oddział w Bramie Miasta jest już drugą wysokospecjalistyczną placówką stomatologiczną LUX MED w Łodzi. 

 

– Cieszymy się z kolejnej inwestycji w Łodzi. To drugie nasze centrum pod marką LUX MED Stomatologia w tym mieście. Jest to odpowiedź na potrzeby naszych Pacjentów, którzy szukają coraz wyższej jakości usług świadczonych w najbliższej okolicy – tam gdzie pracują i spędzają większość dnia. W Bramie Miasta planujemy otworzyć placówkę oferującą pełen zakres usług stomatologicznych – od higienizacji po cyfrową ortodoncję i implantologię. Na miejscu będzie także pełen zakres diagnostyki stomatologicznej – mówi Daniel Petryczkiewicz, dyrektor rozwoju LUX MED Stomatologia. 

 

Obecnie LUX MED Stomatologia to 66 nowoczesnych centrów stomatologicznych w całej Polsce, które zapewniają szeroki zakres usług oraz kompleksowe leczenie dentystyczne zarówno osobom posiadającym abonament medyczny, jak i tym bez niego. O zdrowy uśmiech i komfort pacjentów dba ponad 800 doświadczonych lekarzy. 

 

– Kolejny najemca w Bramie Miasta jest efektem naszych dążeń do zróżnicowania oferty usługowej dostępnej w biurowcu. Na fali dobrych doświadczeń z placówkami stomatologicznymi w innych lokalizacjach i dużego zainteresowania ich ofertą, z przyjemnością podjęliśmy kolejną współpracę z Grupą LUX MED, tym razem w Łodzi. To najlepszy dowód zaufania, za który dziękujemy – mówi Paulina Strutyńska, starszy menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. 

   

Zdrowe i bezpieczne powierzchnie dla pracowników i gości biurowca  

 

Brama Miasta to już trzecia realizacja biurowa Skanska w Łodzi. Wyróżnia ją m.in. kortenowa elewacja, którą podróżni mogą zauważyć zaraz po wyjściu z zlokalizowanego obok dworca kolejowego Łódź Fabryczna. Oferujący łącznie 40 800 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej biurowiec spełnia światowe standardy bezpieczeństwa miejsc pracy. Jednym z głównych atutów Bramy Miasta jest jej lokalizacja oraz rozbudowana infrastruktura komunikacyjna, która umożliwia dotarcie do pracy z każdego punktu w mieście. Tuż obok znajduje się dworzec kolejowy Łódź Fabryczna oraz szereg instytucji kulturalnych: tj. Teatr Wielki, Teatr im. S. Jaracza, Filharmonia Łódzka czy Centrum Nauki i Techniki EC1. Najemcy doceniają również sąsiedztwo parków oraz bliskość ulicy Traugutta i Piotrkowskiej z licznymi restauracjami i kawiarniami. 

 

 

Spółka biurowa Skanska w Polsce  

 

Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Buduje otwarte, tętniące życiem przestrzenie, w których pracownicy czują się dobrze. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane w systemie LEED, WELL Core & Shell, a także WELL Health-Safety Rating. Oprócz tego nowe inwestycje Skanska w Polsce posiadają certyfikat „Obiekt bez Barier”, który dowodzi przystosowania do użytkowania przez osoby z różnymi potrzebami – w tym przez osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Prowadzi działalność na siedmiu rynkach: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.    

     

Zapraszamy do odwiedzenia profilu spółki:     

www.linkedin.com/company/skanska/    

   

Więcej informacji na stronie internetowej: www.skanska.pl 

 

 

O Grupie LUX MED 

 

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa (od 2013), która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma świadczy swoje usługi w Polsce już od 30 lat. Podczas pandemii COVID – 19 Grupa włączyła się aktywnie do walki o zdrowie i życie Polaków, wspierając sektor publiczny. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 270 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, 14 szpitali oraz blisko 3000 poradni partnerskich. Grupa LUX MED zatrudnia ponad 20 000 osób, w tym około 8000 lekarzy i 5000 wspierającego personelu medycznego, a w codziennej działalności, kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. 

 

 

Dodatkowych informacji po stronie Skanska udzielają: 

Katarzyna Szumańska-Kalisz 

Senior Marketing and Communications Coordinator 

Spółka biurowa Skanska 

Tel.: +48 502 746 322 

E-mail: Contact 

 

Aleksandra Baran 

Senior PR Consultant 

Komunikacja Plus 

Tel.: +48 607 944 011 

E-mail: Contact