c

Kierunek: Brama Miasta. TomTom zmienia swoją łódzką siedzibę

Press release 30.03.2023 09:45 CET

Brama Miasta, projekt spółki biurowej Skanska zrealizowany na terenie Nowego Centrum Łodzi, zyskuje nowego najemcę. Jest nim międzynarodowa, dobrze znana kierowcom firma TomTom, obecna na łódzkim rynku od 2008 roku. Nową siedzibę wybrała ze względu na nowoczesne i zrównoważone wnętrza, dostosowane do hybrydowego modelu pracy. Najemca wprowadził się już do Bramy Miasta zajmując powierzchnię biurową oraz usługową.   

Brama Miasta

TomTom jest wiodącym, niezależnym specjalistą w dziedzinie technologii geolokalizacji. Firma opracowuje gotowe do zastosowania mapy, narzędzia nawigacyjne, dane o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym oraz oprogramowania kształtujące przyszłość mobilności. Ich produkty są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa, rządy i konsumentów. Firma działa w Polsce od 2008 roku, a obecnie zdecydowała się wynająć powierzchnie Bramy Miasta na swoje nowe biuro. 

- Cieszymy się ze współpracy z partnerem, który dostosował nasze nowe biuro w Polsce do wymagań W@TT, czyli elastycznego i opartego na aktywności podejścia do pracy, które mamy w naszej firmie - mówi Phil O'Donnell, Head of Real Estate & Facilities w firmie TomTom. - Wspólnie stworzyliśmy środowisko, które jest nowoczesne i wyposażone w najnowocześniejszą technologię, umożliwiając i inspirując naszych pracowników do interakcji i współpracy ze sobą - dodaje Phil O'Donnell. 

– W trakcie naszych rozmów okazało się, że najemcy zależy na wysokiej jakości przestrzeni biurowej z nowoczesną technologią oraz zrównoważonymi rozwiązaniami. Ważna też była duża powierzchnia samego piętra - ponad 2000 mkw., a także dodatkowa przestrzeń na parterze budynku – mówi Paulina Strutyńska, menadżerka ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska. – Dziękujemy firmie TomTom za zaufanie i cieszymy się, że została nowym najemcą Bramy Miasta – dodaje Paulina Strutyńska. 

Wszystkie drogi prowadzą do Bramy Miasta 

Jednym z głównych atutów Bramy Miasta jest jej centralna lokalizacja oraz rozbudowana infrastruktura komunikacyjna, która umożliwia dotarcie do pracy z każdego punktu w mieście. Tuż obok znajduje się dworzec kolejowy Łódź Fabryczna oraz szereg instytucji kulturalnych: m.in. Teatr Wielki, Teatr im. S. Jaracza, Filharmonia Łódzka oraz Centrum Nauki i Techniki EC1. Najemcy doceniają również bliskość parków oraz ulic Traugutta i Piotrkowskiej z licznymi restauracjami i kawiarniami. 

Brama Miasta oferuje łącznie 40 800 mkw. NLA nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej. Zarówno pracownicy biurowca, jak i mieszkańcy Łodzi mogą korzystać z ogólnodostępnego patio ze schodami amfiteatralnymi. W miesiącach wakacyjnych miejsce to gościło między innymi Letni Festiwal Filmowy TME Polówka oraz wystawę Grand Press Photo.  

 

 

Spółka biurowa Skanska w Polsce 

 

Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Buduje otwarte, tętniące życiem przestrzenie, w których pracownicy czują się dobrze. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane w systemie LEED, WELL Core & Shell, a także WELL Health-Safety Rating. Oprócz tego nowe inwestycje Skanska w Polsce posiadają certyfikat „Obiekt bez Barier”, który dowodzi przystosowania do użytkowania przez osoby z różnymi potrzebami – w tym przez osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Prowadzi działalność na siedmiu rynkach: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.    

     

Zapraszamy do odwiedzenia profilu spółki:     

www.linkedin.com/company/skanska/    

   

Więcej informacji na stronie internetowej: www.skanska.pl 

 

 

Dodatkowych informacji po stronie Skanska udzielają: 
 

Katarzyna Szumańska-Kalisz  

Senior Marketing and Communications Coordinator  

Spółka biurowa Skanska 

Tel.: +48 502 746 322  

E-mail: Contact 

 

Aleksandra Baran 

Senior PR Consultant 

Komunikacja Plus  

Tel.: +48 607 944 011 

E-mail: Contact