c

Skanska wybuduje nowy budynek w kampusie CD PROJEKT

Press release 12.04.2023 07:00 CET

Budowlana spółka Skanska podpisała umowę na budowę nowego budynku dla grupy CD PROJEKT — wydawcy, dystrybutora i producenta w branży gier wideo. Prace rozpoczną się w kwietniu i zakończą w pierwszym kwartale 2025 roku. 

Zmieniamy oblicze warszawskiej Pragi

Nowy budynek w kampusie grupy CD PROJEKT, który wybuduje budowlana spółka Skanska, będzie sześciokondygnacyjnym, nowoczesnym biurowcem wraz z częścią podziemną przeznaczoną na parking. Budynek wyróżniać się będzie drewnianą konstrukcją tarasów, zielenią na elewacjach oraz strefą rekreacyjną na dachu. Na 6000 mkw. powierzchni znajdą się najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie instalacji wentylacji i klimatyzacji oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej. Ściany budynku będą porośnięte roślinnością i pnączami, które będą podlewane retencjonowaną wodą deszczową.

- Budynek wybudujemy w zespolonej konstrukcji żelbetowo-stalowej z drewnianą kratownicą tarasów zamocowaną do elewacji. Kondygnacje biura pozbawione będą wewnętrznych słupów i ścian nośnych.  Wzdłuż elewacji powstaną porośnięte zielenią balkony— komentuje Maciej Kułakowski, Menadżer Projektów Skanska.

Rozwiązania przyjazne dla środowiska

Sześciokondygnacyjny budynek cechuje prosta forma prostopadłościanu. Cechą charakterystyczną projektu będzie zastosowana zieleń — wzdłuż przeszklonych elewacji obiekt będą zdobić zielone tarasy wykonane w konstrukcji drewnianej, dostępne dla pracowników biura. Przestronne i rozsuwane okna zapewnią dużą ilość światła dziennego. Balkony będą cofnięte w głąb fasady, co zapobiegnie zbytniemu nasłonecznieniu i nagrzewaniu wnętrz. Na dachu budynku powstanie strefa do odpoczynku i rekreacji.

Topowy gracz na rynku gier wideo

Grupa CD PROJEKT prowadzi działalność w globalnej, dynamicznie rozwijającej się branży gier wideo. Istniejące w ramach Grupy studio CD PROJEKT RED zajmuje się tworzeniem i wydawaniem gier wideo na komputery osobiste oraz konsole najnowszej generacji. Studio znane jest na całym świecie z serii gier Wiedźmin, flagowej marki studia, GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej, a także z gry Cyberpunk 2077. Cyfrowa dystrybucja gier w skali globalnej realizowana jest w ramach serwisu GOG.COM. Działalność ta polega na sprzedaży i dostarczaniu gier bezpośrednio na komputer gracza za pomocą własnej platformy GOG.COM i aplikacji GOG Galaxy.

Umowa na budowę ww. budynku, została przygotowana i wynegocjowana przy udziale wewnętrznych działów prawnych CD PROJEKT S.A. oraz Skanska S.A. w osobach radcy prawnego Dariusza Zbocha (CD PROJEKT S.A.) i radcy prawnego Tomasza Dudka (Skanska S.A).

Pobierz