c

Brama Miasta nie zwalnia tempa. Do biurowca wprowadzi się polska firma IT współpracująca m.in. z Google Cloud czy UiPath

Press release 20.04.2023 10:09 CET

Onwelo, firma specjalizująca się w technologiach informatycznych, otworzy swoje biuro w Bramie Miasta zrealizowanej przez Skanska w Nowym Centrum Łodzi. Najemca będzie miał do dyspozycji ponad 1200 mkw. powierzchni zaprojektowanej zgodnie z zasadami ESG i wyposażonej w technologie pozwalające zmniejszać zużycie energii czy wody. Otwarcie nowego biura Onwelo zaplanowane jest na czerwiec tego roku. 

Brama Miasta

Firma Onwelo istnieje od 2015 roku. W tym czasie udało się jej otworzyć 9 biur w Europie i USA. Zatrudnia ponad 700 osób i na swoim koncie ma współpracę z takimi gigantami technologicznymi, jak Google Cloud, Microsoft czy UiPath. Specjaliści Onwelo zajmują się między innymi rozwojem, utrzymaniem i testowaniem oprogramowania, dostarczaniem produktów i usług opartych na technologiach chmurowych czy tworzeniem rozwiązań z zakresu Data & Analytics oraz Inteligentnej Automatyzacji, usprawniającej procesy biznesowe. To kolejny w ostatnim czasie najemca z branży IT w biurowcach autorstwa Skanska 

 

– Szybki rozwój branży IT wiąże się z koniecznością poszukiwania nowych przestrzeni, w których pracownicy będą czuli się dobrze i komfortowo, i które zapewniają najlepsze warunki do pracy oraz dalszego wzrostu biznesu  – mówi Monika Tkacz, starszy menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. – Brama Miasta, oprócz takich właśnie przestrzeni, oferuje też zrównoważone technologie, zmniejszające wpływ budynku na środowisko, a także znakomitą lokalizację, tuż przy dworcu Łódź Fabryczna. To zdecydowanie dobry przepis na nowe biuro – dodaje Monika Tkacz. 

 

– Biuro Onwelo w Łodzi to odpowiedź z jednej strony na potrzeby naszych pracowników z miasta i okolic, a z drugiej na plany rozwojowe firmy. Szukając lokalizacji dla naszych biur w różnych miejscach, zawsze bierzemy pod uwagę podobne aspekty. Komfortowy dojazd i skomunikowanie z różnymi częściami miasta, przestrzeń samego biura, która pozwala poczuć się swobodnie, energooszczędność budynku i wysokie standardy funkcjonalne oraz aspekt reprezentacyjny. To wszystko znaleźliśmy w Bramie Miasta i – szczerze mówiąc – już nie możemy się doczekać oficjalnego otwarcia – mówi Piotr Kowalski, Executive Director w Onwelo i opiekun łódzkiego oddziału firmy. 

 

Znakomita lokalizacja i dodatkowe atrakcje 

 

Brama Miasta na stałe wpisała się już w biznesowy krajobraz miasta i stała się ikoną Nowego Centrum Łodzi. Budynek zwraca na siebie uwagę od razu po wyjściu z dworca kolejowego Łódź Fabryczna, obok którego został zbudowany. To zasługa między innymi kortenowej elewacji, która nawiązuje do historii Łodzi i jej przemysłowego charakteru. 

 

Budynek oferuje łącznie 40 800 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej, zrealizowanej zgodnie z wymogami ESG. Pracownicy biurowca, mieszkańcy Łodzi i goście mogą korzystać z ogólnodostępnego patio ze schodami amfiteatralnymi. Blisko stąd do Teatru Wielkiego, Teatru im. S. Jaracza, Centrum Nauki i Techniki EC1 czy jednej z najsłynniejszych ulic w Polsce – Piotrkowskiej.  

 

Brama Miasta, jako integralna część Łodzi i miejsce otwarte dla wszystkich, gości różnego rodzaju wydarzenia. Ostatnio rozpoczął się tu cykl wykładów dla seniorów pod nazwą Akademia Srebrnej Dojrzałości. W tym roku planowanych jest jeszcze kilka innych spotkań, dzięki którym to miejsce będzie żyło również po godzinie 17.  

 

 

Onwelo 

 

Onwelo to nowoczesna polska spółka technologiczna, która specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych rozwiązań IT dla organizacji z szeregu sektorów na całym świecie. Główne obszary działalności Onwelo to: tworzenie oprogramowania, jego rozwój oraz utrzymanie, a także mocne wsparcie kompetencyjne. W krótkim czasie firma wdrożyła ponad 300 projektów w Europie i w USA, powiększyła zespół do ponad 700 osób, a także otworzyła biura w sześciu miastach Polski oraz oddziały w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i w Szwajcarii.   

 

Więcej informacji na stronie internetowej: www.onwelo.pl 

 

 

Spółka biurowa Skanska w Polsce  

 

Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Buduje otwarte, tętniące życiem przestrzenie, w których pracownicy czują się dobrze. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane w systemie LEED, WELL Core & Shell, a także WELL Health-Safety Rating. Oprócz tego nowe inwestycje Skanska w Polsce posiadają certyfikat „Obiekt bez Barier”, który dowodzi przystosowania do użytkowania przez osoby z różnymi potrzebami – w tym przez osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Prowadzi działalność na siedmiu rynkach: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.    

     

Zapraszamy do odwiedzenia profilu spółki:     

www.linkedin.com/company/skanska/    

   

Więcej informacji na stronie internetowej: www.skanska.pl 

 

 

Dodatkowych informacji po stronie Skanska udzielają: 

Katarzyna Szumańska-Kalisz 

Senior Marketing and Communications Coordinator 

Spółka biurowa Skanska 

Tel.: +48 502 746 322 

E-mail: Contact 

 

Aleksandra Baran 

Senior PR Consultant 

Komunikacja Plus 

Tel.: +48 607 944 011 

E-mail: Contact