c

Skanska międzynarodowym liderem zrównoważonego rozwoju według Financial Times

Press release 06.06.2023 15:00 CET

Skanska otrzymała tytuł "Lidera klimatu w Europie" w prestiżowym rankingu opracowanym przez dziennik Financial Times i firmę zajmującą się analizą danych – Statista. Spółka została doceniona w taki sposób drugi rok z rzędu. Twórcy rankingu dokonali przeglądu dostępnych danych dotyczących śladu węglowego z 4000 firm. Dodatkowo przeanalizowano działania na rzecz ograniczenia emisji dwutlenku węgla, biorąc pod uwagę szereg kryteriów powiązanych z weryfikowalnymi danymi. Tylko 10 procent ocenianych firm zakwalifikowało się do zestawienia.

Climate Leaders 2023 - Financial Times_Statista

– Wspaniale jest znaleźć się na tej liście choćby raz. Dwa razy to prawdziwe osiągnięcie. To jeden z dowodów na to, że nasze wysiłki na rzecz ograniczenia emisji CO2 przynoszą efekty. Nasze łączne emisje z zakresu 1 i 2 zmniejszyły się w 2022 roku. Na koniec pierwszego kwartału tego roku były o 57 procent niższe niż w 2015 roku, który przyjęliśmy za rok bazowy. Zarówno w naszej własnej działalności, jak i w łańcuchu wartości utrzymujemy odpowiednie tempo, aby do 2045 r. spełnić nasze zobowiązanie i osiągnąć cel zerowej emisji dwutlenku węgla netto. To zaangażowanie znajduje odzwierciedlenie między innymi we włączeniu celów redukcji emisji do długoterminowego programu motywacyjnego dla 400 liderów w ramach struktur Skanska – mówi Anders Danielsson, CEO Skanska.

 

– Wszystkie nasze jednostki biznesowe opracowały plany klimatyczne określające ich działania, inicjatywy i uzasadnienia biznesowe dotyczące redukcji emisji zgodnie z ogólnymi celami Grupy Skanska. Nadal koncentrujemy wysiłki na skalowaniu zrównoważonych rozwiązań i innowacji w celu poprawy wydajności i redukcji emisji. Trwający kryzys energetyczny zwiększył znaczenie energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa. Skanska jest dobrze przygotowana, aby sprostać zapotrzebowaniu klientów na kompetencje i rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Lena Hök, EVP Sustainability and Innovation.

 

Skanska corocznie publikuje dane o emisji dwutlenku węgla w swoim Raporcie integrowanym, a kluczowe wskaźniki w raporcie kwartalnym.

 

Metodologia i cel rankingu Financial Times i firmy Statista zostały opisane pod poniższym linkiem.

Europejscy liderzy klimatyczni 2023: interaktywna lista | Financial Times.

 

 

---

 

Spółka biurowa Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej

 

Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zrównoważonych, ponadczasowych budynków biurowych. Jesteśmy tu obecni już od 1997 roku. Budujemy otwarte, tętniące życiem przestrzenie, w których pracownicy czują się dobrze. Nasze projekty biurowe są certyfikowane w systemie LEED, WELL Core & Shell, a także WELL Health-Safety Rating. Oprócz tego nasze nowe inwestycje w Polsce posiadają certyfikat „Obiekt bez Barier”, który dowodzi przystosowania do użytkowania przez osoby z różnymi potrzebami – w tym przez osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Prowadzimy działalność na siedmiu rynkach: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.group.skanska.com/commercial-development

 

 

---

 

Dodatkowych informacji udzielają: 

 

Magdalena Ujda-Tarczyńska

Corporate Communications Manager

Spółka biurowa Skanska 

Tel.: +48 519 500 603

E-mail: Contact

Agnieszka Kaniewska

Senior PR Consultant 

Komunikacja Plus 

Tel.: +48607528883

E-mail: Contact