c

Ekspertki Skanska wyróżnione za osiągnięcia w obszarze zarządzania biznesem, prawnym i zielonych rozwiązań w sektorze nieruchomo

Press release 27.06.2023 13:00 CET

W tegorocznej edycji konkursu Top Woman in Real Estate, plebiscycie wyłaniającym najlepsze specjalistki z branży nieruchomości w Polsce, nagrody przyznano w 13 kategoriach podstawowych oraz 4 kategoriach specjalnych. Statuetki zdobyły kobiety, firmy oraz zespoły, które w ubiegłym roku odniosły znaczący sukces lub wyróżniły się na tle innych w branży.

Laureatki tegorocznej edycji konkursu Top Woman in Real Estate

Wśród wyróżnionych znalazła się Ewelina Kałużna, Dyrektor Zarządzająca, Prezeska Zarządu w Business Link i szefowa zespołu ds. strategicznego doradztwa w zakresie miejsc pracy w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej – została laureatką w kategorii Business Management. W kategorii Green Building, Innovation & Technology wyróżnienie otrzymała także Elżbieta Rotblum, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. Z kolei Karolina Sulma, Dyrektorka ds. Prawnych i Transakcji, otrzymała nagrodę w kategorii Legal Advisory Services.

Oprócz tego, spółce biurowej Skanska przyznano tytuł „Pro-Women Company”.

– Nasza firma jest przykładem zróżnicowanego, inkluzywnego i przyjaznego środowiska pracy. To dla nas priorytet, aby każdy czuł się u nas komfortowo i miał zapewnione warunki do rozwoju zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Zwracamy baczną uwagę na wyrównanie proporcji płci, ponieważ w naszej branży tradycyjnie przeważają mężczyźni. U nas mamy praktycznie równą dystrybucję kobiet i mężczyzn na wszystkich poziomach w organizacji. Regularnie przeprowadzamy badania satysfakcji pracowników, aby mieć pewność ze nasze działania są dobrze ukierunkowane, sprawdzamy sposób postrzegania środowiska pracy przez kobiety i mężczyzn, ponieważ ta perspektywa może się różnić i to ważne, by być wrażliwym na te różnice. Prowadzimy szkolenia, których celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat różnorodności. To systematyczna praca, która daje ogromną satysfakcję, gdy nasze koleżanki i koledzy rozwijają się, odnoszą wspaniale sukcesy, będąc najlepszą wersją samych siebie – mówi Katarzyna Zawodna-Bijoch, CEO i prezeska spółki biurowej Skanska.

W trakcie uroczystej gali wręczono także statuetki World Changer Company dla organizacji wspierających Program Mentoringowy Top Woman in Real Estate. Spółka biurowa Skanska i Business Link otrzymały kryształową statuetkę.

To nie pierwsze wyróżnienie dla Skanska w obszarze dbałości o różnorodność. Firma znalazła się w prestiżowym rankingu „World’s Top Women Friendly Companies in 2021” magazynu Forbes, który wyróżnia najbardziej przyjazne kobietom firmy. Spółka zajęła 4. miejsce na tej międzynarodowej liście 300 przedsiębiorstw, osiągając najlepszy wynik wśród firm z branży nieruchomości.

Spółka biurowa Skanska znalazła się też w gronie najbardziej zaawansowanych firm w Polsce pod względem zarządzania różnorodnością. Zawdzięcza to bardzo dobremu wynikowi uzyskanemu w badaniu Diversity IN Check, umożliwiającemu diagnozę stopnia dojrzałości pracodawców w zakresie zarządzania różnorodnością i budowania włączających (inkluzywnych) organizacji.