c

Pracownicy Skanska pomagają w czterech krajach jednocześnie

Press release 29.06.2023 09:00 CET

Już w czterech krajach Europy Środkowej pracownicy Skanska organizują jednocześnie pomoc wolontariacką. Tam, gdzie jest ona potrzebna. Setki pracowników z Czech, Słowacji, Polski i Węgier wzięło udział w 10. edycji "Podaj rękę”, pomagając 23 organizacjom non-profit.  

Podaj rękę 2023

Pracownicy Skanska ze spółek budowlanej i biurowej wybrali kilka organizacji w pobliżu swoich miejsc pracy, aby spędzić dzień na wolontariacie. Wśród organizacji, którym pomogliśmy, były organizacje non-profit, a także placówki edukacyjne i opieki zdrowotnej. W wydarzeniu biorą udział pracownicy biur oraz projektów w budowie.  

- Najcenniejsze w tym wydarzeniu jest to, że pracownicy sami je wymyślili i organizują od dziesięciu lat. Dzięki ich entuzjazmowi ta spontaniczna pomoc w ciągu dziesięciu lat rozprzestrzeniła się na cztery kraje, a do akcji przyłączyli się również pracownicy naszych jednostek deweloperskich - mówi Michał Jurka, prezes Skanska Central Europe.  

W ciągu ostatnich 10 lat w akcji wzięło udział ponad 1700 pracowników, którzy przepracowali 14 300 godzin i pomogli 216 organizacjom. Pracownicy Skanska mogą jednak wybrać swój dzień wolontariatu w dowolnym momencie w ciągu roku.  

Komu pomogli pracownicy Skanska w tym roku? 

Polska: Fundacja Folwark Wawer (Warszawa), Hufiec ZHP Piaseczno, Hospicjum m. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza (Gdańsk), DPS św. Rocha (Poznań), Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt (Wrocław), Uczniowski Klub Sportowy (Olkusz), Klub Tęcza (Kraków)  

Czechy: Przedszkole Praha-Uhříněves, Studénka Ostrava, Sluňákov Olomouc, Przedszkole i szkoła podstawowa w Týn nad Bečvou, Przedszkole Sluníčko w Přerovie, DDM Třinec, Przedszkole i szkoła podstawowa w Lanžhot, Przedszkole w Kozlovicach, Prague Colben Centrum, Ścieżki przyrodnicze praskich dzielnic Vršovice i Zahradní město, Przedszkole w Starym Mieście  

Słowacja: Dom Usług Społecznych Nový domov Prievidza, Stacja Ratownictwa Rannych Zwierząt Zázrivá, Przedszkole Hojdana Bratislava, Przedszkole na ulicy Muškátova w Koszycach  

Węgry: Szkoła techniczna w Budapeszcie