c

Do Centrum Południe wprowadza się Axxiome. Międzynarodowy pracodawca poszukuje ekspertów SAP ABAP oraz Java

Press release 31.07.2023 08:45 CET

Firma Axxiome, oferująca rozwiązania IT dla branży usług finansowych, zmienia lokalizację swojej siedziby, przenosząc ją do Centrum Południe. Najemca wprowadzi się do nowego biura już w sierpniu bieżącego roku. W związku z rozwojem działalności, firma planuje też zatrudnić nowych pracowników.

Centrum Południe_Wrocław

Axxiome jest globalnym dostawcą rozwiązań dla branży usług finansowych, prowadzącym działalność w Europie, Ameryce Północnej i Ameryce Łacińskiej. Axxiome przoduje w łączeniu tradycyjnych platform bankowych z nowoczesnymi rozwiązaniami i jest uważana za lidera w projektach cyfrowej transformacji sektora finansowego na całym świecie.

Polskie biura Axxiome znajdują się we Wrocławiu i Opolu. Firma zatrudnia na naszym rynku menadżerów odpowiedzialnych za globalne działy, w obszarach takich, jak technologia, produkty, architektura systemów IT, zarządzanie IT, finanse czy HR.

– Firmie Axxiome zależało na stworzeniu przyjaznej i nowoczesnej przestrzeni do pracy, dobrze skomunikowanej zarówno z poszczególnymi rejonami Wrocławia, jak i strefą podmiejską. Centrum Południe oferuje nie tylko świetną lokalizację, ale też dobrze przemyślaną przestrzeń biurową i rekreacyjną, zrealizowaną na solidnych fundamentach związanych z ESG – mówi Malwina Stefańska, Partner Biznesowy ds. Zarządzania Wartością Budynków w spółce biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Nowoczesne biuro kluczem do zdobycia nowych pracowników

Wybierając nowe biuro, firma Axxiome wzięła pod uwagę sugestie pracowników dotyczące przestrzeni do pracy i odpoczynku. Powierzchnie przeznaczone dla najemcy są przystosowane do różnych stylów pracy, umożliwiając zarówno działanie w ciszy i skupieniu, jak i organizację spotkań czy wideokonferencji. W nowym biurze zaaranżowano również przestronne miejsca do relaksu.  

- W Axxiome rozumiemy, jak ważna jest dobra komunikacja. Biuro to nasze miejsce spotkań i centrum dowodzenia, ułatwia nam współpracę i budowanie relacji nie tylko na kanwie zawodowej. W dobie, gdy wiele firm decyduje się zredukować lub zrezygnować z przestrzeni biurowych, Axxiome nie chce ograniczać swoim pracownikom możliwości bezpośredniej współpracy i interakcji. U nas najważniejsi są ludzie – mówi Roman Florczyk, Prezes Axxiome Polska.

Wraz z przeniesieniem biura w nowe miejsce, firma ogłosiła, że obecnie poszukuje doświadczonych programistów z językiem niemieckim, z obszarów SAP ABAP oraz Java.

Najwyższe kryteria zrównoważonego rozwoju

Kompleks Centrum Południe jest realizowany zgodnie z zasadami ESG oraz najbardziej wymagającymi certyfikatami środowiskowymi, przyznawanymi innowacyjnym i bezpiecznym przestrzeniom biurowym, które cechuje najwyższa jakość oraz dbałość o zdrowie i dobre samopoczucie pracowników.

Budynki wyposażono w liczne technologie redukujące jego wpływ na środowisko naturalne. Są one w pełni zasilane energią elektryczną wyprodukowaną w źródłach odnawialnych. W częściach ogólnodostępnych zastosowano energooszczędne oświetlenie LED. Są tu rozwiązania pozwalające m.in. na ponowne wykorzystanie wody szarej i deszczowej.

Powstały tam również ogrody deszczowe, które oczyszczają i nawilżają powietrze, a także zwiększają retencję wody. Podczas gwałtownych opadów deszczu, są w stanie wchłonąć jej o 30-40% więcej niż trawnik. Takie ogrody ograniczają również ilość wód opadowych spływających do kanalizacji. Dzięki odpowiednio dobranej warstwie piasku i żwiru, poprawia się czystość wód podziemnych i powierzchniowych. To zwieńczenie konsultacji społecznych i warsztatów, które Skanska realizowała z Fundacją Dom Pokoju. W spotkaniach brali też udział mieszkańcy, rada osiedla, urzędnicy oraz miejscy aktywiści.