c

TAT – w kilkanaście minut do centrum Wrocławia

Press release 04.09.2023 09:00 CET

Zakończyliśmy budowę ostatniego etapu TAT (trasa autobusowo-tramwajowa) we Wrocławiu, tym samym dając mieszkańcom osiedla Nowy Dwór szybkie i wygodne połączenie z centrum miasta. Inwestycję o wartości ponad 79,5 mln PLN wykonaliśmy dla Urzędu Miasta Wrocławia w 1,5 roku.

TAT

W ramach projektu powstało nowe torowisko wraz z pętlą tramwajową oraz parking P&R, przebudowaliśmy też układ drogowy z pełnym uzbrojeniem podziemnym.

Nowy Dwór lepiej skomunikowany

Cała trasa TAT na Nowy Dwór we Wrocławiu to jedna z największych komunikacyjnych inwestycji w historii miasta, dla którego transport publiczny jest priorytetem. Realizacja całej trasy niesie korzyści nie tylko dla mieszkańców Nowego Dworu, ale też dla osób dojeżdżających do Wrocławia, które będą mogły pozostawić swoje samochody na parkingu P&R, by następnie przesiąść się na tramwaj i jechać dalej do centrum szybkim i bardziej ekologicznym środkiem transportu.

Realizacja przedsięwzięcia skróciła czasu dojazdu z Nowego Dworu do centrum miasta do kilkunastu minut. Pierwsi pasażerowie przejechali nową trasą 3 września. – Realizacja tego trzeciego, ostatniego etapu TAT odbywała się pod ogromną presją czasową i wymagała od nas wyjątkowej koordynacji prac – podkreśla Jarosław Kowalski, Starszy Menadżer Projektu. – Cały zespół wykazał się pod tym względem wielkim zaangażowaniem i tutaj należą się podziękowania wszystkim biorącym udział w realizacji. Kończymy projekt z satysfakcją zespołu, mam nadzieję, że również mieszkańcy będą zadowoleni z efektów naszych prac.

Nowe torowisko, pętla i parking

Wykonany przez nas trzeci i jednocześnie ostatni odcinek TAT, rozpoczyna się od skrzyżowania Rogowska-Strzegomska i kończy na pętli autobusowej przy ul. Zemskiej. To finalny etap całej inwestycji, który pozwala na pełne użytkowanie całej trasy TAT na Nowy Dwór. TAT to w sumie blisko 7-kilometrowa trasa autobusowo-tramwajowa.

W ramach inwestycji wybudowaliśmy nowe torowisko, cztery pary przystanków tramwajowo-autobusowych, ścieżkę rowerową, nowe chodniki. Zakres prac zakładał ponadto przebudowę jezdni, wykonanie oświetlenia oraz zagospodarowania pasa drogowego i nasadzenia zieleni. Ważnym elementem inwestycji jest parking P&R na 70 samochodów i z miejscami do ładowania autobusów elektrycznych.

Pobierz