c

Hubert Sójka nowym Wiceprezesem Wykonawczym budowlanej spółki Skanska w Europie Środkowej

Press release 09.10.2023 13:00 CET

Od 1 października Hubert Sójka jako Wiceprezes Wykonawczy odpowiada za budownictwo ogólne w Skanska Central Europe.

Hubert Sójka Skanska

W trakcie swojej 14-letniej kariery w Skanska, Hubert Sójka zajmował szereg operacyjnych i strategicznych stanowisk. Rozpoczął jako praktykant, przechodząc przez kolejne stanowiska takie jak: inżynier budowy, kierownik robót, kierownik budowy, menadżer projektów, dyrektor projektu, dyrektor oddziału aż do Wiceprezesa.

Wiedza i doświadczenie Huberta w branży budowlanej pozwoliły mu osiągać doskonałe wyniki na licznych projektach. Jego portfolio obejmuje szeroki zakres projektów, zarówno dla klientów z sektora prywatnego, jak i publicznego, w tym Bibliotekę Uniwersytecką w Zielonej Górze, zakłady Johnson Matthey w Koninie i Gliwicach, Fabrykę Wody Żywiec Zdrój oraz Fabrykę Electrolux w Świdnicy.

- Z niecierpliwością czekam na naszą dalszą współpracę i jestem przekonany, że zdolność Huberta Sójki do rozumienia trendów rynkowych, przewidywania potrzeb klientów oraz odpowiedniego dostosowywania się do nich, poprowadzi całą dywizję we właściwym kierunku - mówi Michał Jurka, prezes budowlanej spółki Skanska w Europie Środkowej.

- Skanska jest obecna na rynku Europy Środkowej od kilkunastu lat. Przede wszystkim koncentrujemy się na kliencie i klienta stawiamy w centrum uwagi – mówi Hubert Sójka. - Sukces naszych klientów jest naszym sukcesem. Rozumiemy ich potrzeby i zapewniamy im narzędzia potrzebne do realizacji ich celów. Razem tworzymy lepsze, bardziej zrównoważone rozwiązania, które zmieniają wizję naszych klientów w rzeczywistość, o czym świadczą obiekty, jakie w ostatnich latach wybudowaliśmy w Europie Środkowej. To biurowce, które stały się miejscem pracy i wizytówkami Pragi, Warszawy, Budapesztu i innych miejsc. Fabryki, obiekty użyteczności publicznej, mieszkania, szpitale, które z powodzeniem służą tysiącom mieszkańców wielu miast w Europie Środkowej.

Nowy Wiceprezes będzie członkiem Grupy Zarządzającej budowlanej spółki Skanska w Europie Środkowej, która powstała z połączenia jednostek biznesowych z Czech, Słowacji i Polski we wrześniu 2019 w celu uzyskania silniejszej pozycji i lepszej współpracy w całym regionie.