c

C.H. Robinson, największa na świecie platforma logistyczna, dołącza do grona najemców Studia B.

Press release 20.11.2023 10:00 CET

Wiosną 2024 roku do Studia B, warszawskiego biurowca realizowanego przez Skanska, wprowadzi się firma C.H. Robinson. Pracownicy tej czołowej, globalnej platformy logistycznej będą mieli do dyspozycji blisko 4 500 mkw. powierzchni biurowej, zaprojektowanej zgodnie ze standardami ESG. W procesie wynajmu uczestniczyli doradcy Cushman & Wakefield. 

Studio

Do grona najemców budynku B kompleksu Studio dołącza C.H. Robinson, zajmując w nim 4 500 mkw. powierzchni.  

– Nasi najemcy cenią sobie doskonałe położenie i atrakcyjność Studia, które wyróżnia się zarówno oryginalną architekturą, jak i podejściem do bezpieczeństwa oraz dbałością o środowisko – mówi Hanna Marszałek, negocjatorka ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. – Firma C.H. Robinson, której filozofia jest spójna z misją Skanska, obdarzyła nas zaufaniem. To ogromny powód do dumy – dodaje Hanna Marszałek. 

Pracownicy C.H. Robinson przeprowadzą się do nowego biura już wiosną 2024 roku. Firma świadczy usługi w zakresie transportu i logistyki towarów, rozwiązań outsourcingowych, pozyskiwania produktów i usług informacyjnych za pośrednictwem sieci ponad 300 biur w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie, Azji i Oceanii. 

– Nowe biuro stanowi istotny krok na drodze ku większej spójności i lepszej przyszłości. Wierzymy, że integracja naszych zespołów we wspólnej przestrzeni będzie sprzyjać innowacyjności, kreatywności i silniejszemu poczuciu współpracy. To coś więcej niż tylko przeprowadzka – to inwestycja w naszych pracowników, zapewniająca im środowisko i wsparcie, których potrzebują, żeby się rozwijać i odnosić sukcesy. Jesteśmy zobowiązani do spełniania naszych zobowiązań ESG zgodnie ze standardami korporacyjnymi C.H. Robinson. Biurowiec Skanska, zrealizowany zgodnie z normami ESG, był jednym z kluczowych kryteriów naszego wyboru – mówi Angel Kalinov, dyrektor NorthEast Capacity Management w C.H. Robinson, lider wspólnego projektu Skanska i C.H. Robinson. 

Dobre samopoczucie w dobrym otoczeniu 

Studio B zostało zaprojektowane przez duńską pracownię Arrow Architects i polską Grupę 5 Architekci. Jest częścią kompleksu biurowego o powierzchni około 43 000 mkw. położonego w lokalizacji, która oferuje nie tylko komfortowe warunki do pracy, ale także dostęp do terenów rekreacyjnych. Biurowce Studia powstają pomiędzy dwiema stacjami metra, Rondo ONZ i Rondo Daszyńskiego, w otoczeniu punktów handlowych oraz kultowych miejsc jak np. Fabryka Norblina. Sam kompleks również będzie oferował przestrzeń do odpoczynku – otwarty plac z małą architekturą oraz zielone tarasy dla pracowników. 

Studio B zaprojektowano i zbudowano zgodnie z wymogami najważniejszych certyfikatów branżowych, w tym LEED, WELL i Obiekt bez Barier. W budynku zastosowano najwyższej jakości rozwiązania przyjazne dla środowiska, w tym klimatyzację opartą na cichych belkach chłodzących i nawilżaczach adiabatycznych, zapewniających czyste i świeże powietrze. Zadbano również o otoczenie kompleksu – zaprojektowano tu antysmogowy chodnik, który neutralizuje szkodliwe pyły. 

Pobierz