c

Wiosną w Nowym Rynku E zagoszczą lokalne smaki. Otwiera się tam Piekarnia Natura

Press release 05.12.2023 13:20 CET

Znana Poznaniakom piekarnia wynajmie niemal 200 mkw. powierzchni, by otworzyć nowy lokal na parterze biurowca Nowy Rynek E, zrealizowanym przez Skanska. Smaki i zapachy Piekarni Natura będą przyciągały pracowników kompleksu i mieszkańców już wiosną 2024 roku

NR_E

Piekarnia Natura została założona w 2002 roku przez Zbigniewa Piskorskiego i początkowo była małym zakładem rzemieślniczym, mieszczącym się na ulicy Głogowskiej. Obecnie posiada ponad dwadzieścia lokali w Poznaniu i w pobliskich miejscowościach. Od 2012 roku piekarnia była członkiem Sieci Wielkopolskiego Dziedzictwa Kulinarnego. To oznacza, że aktywnie działa na rzecz rozwoju regionu wielkopolskiego i przynajmniej w 50% wykorzystuje surowce i produkty wysokiej jakości, które zostały wyprodukowane bądź stanowią część dziedzictwa kulinarnego województwa wielkopolskiego. Piekarnia Natura posiada w swojej ofercie pieczywo, słodkie i słone przekąski, ciasta, torty, Rogale Świętomarcińskie, lody rzemieślnicze, a także naturalne delikatesy ze zdrową i ekologiczną żywnością oraz napojami.  

 

Lokalnie, smacznie i blisko natury 

 

Otwarcie Piekarni Natura zaplanowane jest na wiosnę przyszłego roku. To już drugi lokal w nowym koncepcie poszerzonym o bistro. Będzie on czynny w tygodniu oraz w weekendy.  

 

- Już niedługo w Nowym Rynku zagoszczą zdrowe, lokalne i doceniane przez Poznaniaków smaki. To wartościowe urozmaicenie nie tylko dla pracowników tutejszych biur, ale również dla okolicznych mieszkańców. Piekarnia Natura idealnie wpisuje się w otoczenie kompleksu, tworząc integralny punkt wewnętrznego rynku. Spełnia on ważny cel – podkreśla historię tego miejsca, nawiązuje do lokalnej tradycji i jest ciekawym miejscem, zachęcającym do odpoczynku i relaksu – mówi Małgorzata Wojtoń, starsza menadżerka ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. 

  

Nowy punkt gastronomiczny sąsiaduje z wewnętrznym rynkiem, w którym znajdują się m.in. mała architektura do wypoczynku, urządzenia służące do zabawy najmłodszym użytkownikom, tężnie solankowe oraz fontanna, a także drzewa i zieleń, które skutecznie chronią przed słońcem w upalne dni. Dzięki doskonałej lokalizacji w pobliżu głównego dworca kolejowego oraz licznym ścieżkom rowerowym, plac jest chętnie odwiedzanym miejscem nie tylko przez mieszkańców Wildy, ale też osoby przyjezdne z różnych części Poznania.  

 
 

 

 

Spółka biurowa Skanska w Polsce    

   

Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Buduje otwarte, tętniące życiem przestrzenie, w których pracownicy czują się dobrze. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane w systemie LEED, WELL Core & Shell, a także WELL Health-Safety Rating. Oprócz tego nowe inwestycje Skanska w Polsce posiadają certyfikat „Obiekt bez Barier”, który dowodzi przystosowania do użytkowania przez osoby z różnymi potrzebami – w tym przez osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Prowadzi działalność na siedmiu rynkach: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.     

      

Zapraszamy do odwiedzenia profilu spółki na portalu:      

www.linkedin.com/company/skanska/    

 

 

Pobierz