c

EMAKO otwiera biuro. Nowe miejsca pracy w Centrum Południe

Press release 17.01.2024 10:00 CET

W I fazie Centrum Południe, największego kompleksu biurowego Skanska we Wrocławiu, swoją nową siedzibę otworzy najemca o lokalnych korzeniach. EMAKO, firma e-commerce działająca w branży artykułów wyposażenia wnętrz, zdecydowała się wynająć ponad 700 mkw. powierzchni, uruchamiając jednocześnie rekrutację nowych pracowników. 

Budynek Centrum Południe

EMAKO.pl to dobrze znana Polakom i ciesząca się dużą popularnością platforma e-commerce specjalizująca się w branży Home & Lifestyle. Oferuje ona meble, dekoracje, tekstylia domowe, akcesoria do przechowywania, wyposażenie kuchni czy łazienki oraz inne dodatki dla domu i ogrodu. Ta wywodząca się z Wrocławia firma z sukcesem rozwija się także na rynkach europejskich. Już w kwietniu 2024 roku specjaliści EMAKO zamienią elastyczne przestrzenie biurowe Business Link na większe biuro w budynku I fazy Centrum Południe, zlokalizowanym przy ul. Powstańców Śląskich. Jednocześnie firma cały czas prowadzi rekrutację pasjonatów e-commerce i nowych technologii.  

– Centrum Południe już znamy na podstawie naszej udanej współpracy z Business Link. Wybór nowej, większej powierzchni jest świadomym krokiem na drodze dalszego rozwoju EMAKO.pl. W jednym z najbardziej prestiżowych kompleksów biurowych Wrocławia odnajdujemy idealne środowisko dla naszego zespołu. Inspirujące miejsce pracy sprzyja kreatywności i jakości, co jest kluczowe dla rozwoju. Dlatego tu chcemy kontynuować misję zapewniania wyjątkowych produktów do domów naszych klientów – mówi Jan Golonka, Prezes Zarządu, EMAKO. 

– EMAKO dołącza do naszych najemców – grona firm, które wysoko cenią sobie ponadstandardowy komfort pracowników i dbałość o ich dobre samopoczucie, sprzyjające codziennym relacjom. Zależało nam na tym, aby budynek nie kojarzył się wyłącznie z pracą. Udało nam się stworzyć miejsce, w którym chce się przebywać, pracować i odpoczywać. To również przykład inwestycji, której wpływ na środowisko jest realnie mniejszy – mówi Karolina Jamróz, menadżerka ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Najemcy stawiają na przyjazne otoczenie biura 

Przestrzenie zarówno pierwszej, jak i drugiej fazy kompleksu zapełniły się najemcami, którzy doceniają potencjał miejsc pracy stworzonych z zastosowaniem najwyższych standardów w kategoriach ESG. Centrum Południe wyróżnia się nie tylko centralną lokalizacją z łatwym dojazdem komunikacją publiczną, ale też wykorzystaniem technologii ograniczających oddziaływanie na środowisko. Kompleks jest zaopatrzony w energooszczędne urządzenia i oświetlenie LED oraz systemy recyklingu wody.  

Kryteria ESG obejmują nie tylko rozwiązania prośrodowiskowe, ale także te skierowane do lokalnej społeczności. Jeszcze przed budową Skanska starannie przeanalizowała społeczne aspekty inwestycji, a do konsultacji zaprosiła swoich sąsiadów. Zadbano o to, by komunikacja była wygodna zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów, dla których powstała infrastruktura rowerowa. Budynki i ich otoczenie są dostępne dla osób starszych, z niepełnosprawnościami, rodziców z małymi dziećmi i obcokrajowców. W ramach kompleksu powstało też ciekawe zagospodarowanie terenu, z ogólnodostępnym boiskiem do koszykówki.