c

Przebudowaliśmy drogę wojewódzką w Ząbkach

Press release 23.01.2024 09:00 CET

DW 634 w Ząbkach (woj. mazowieckie), którą przebudowaliśmy, została uroczyście otwarta. Remont o wartości 29 mln zł prowadziliśmy od sierpnia 2022 r. To dobra wiadomość dla kierowców, którzy wyjeżdżają z Warszawy ul. Łodygową. Jej przedłużeniem jest właśnie wyremontowana przez nas DW 634, czyli ul. ks. Skorupki w Ząbkach. Dzięki inwestycji ruch samochodowy, pieszy i rowerowy stały się bezpieczniejsze oraz bardziej płynne.

Inwestycję zrealizowaliśmy dla Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Nowa wizytówka Ząbek

Główna ulica Ząbek została przez nas zmodernizowana na odcinku od ronda DW634/DW631 do ul. Morcinka. Przed remontem była to droga mało bezpieczna i w fatalnym stanie. Teraz kierowcy mają do dyspozycji nową nawierzchnię z dwoma pasami ruchu. Pośrodku znajduje się dodatkowy pas, który ułatwia manewry - samochody czekające na skręt w lewo nie blokują innych, które jadą prosto.

Wybudowaliśmy też dwa ronda: na skrzyżowaniu z ulicami Sosnową i Langiewicza oraz przy ul. Wyzwolenia.

Bezpieczniej w Ząbkach

Za sprawą remontu zniknęły gruntowe pobocza, a piesi zyskali chodniki. Piesi mogą również korzystać z większej niż dotychczas liczby przejść przez jezdnię. Miejsca te posiadają tzw. azyle dla pieszych w obrębie wysepek dzielących środkowy pas ruchu. Ponadto wszystkie przejścia są wyposażane w ułatwienia dla niepełnosprawnych (obniżone krawężniki, żółte płytki ostrzegawcze z wypustkami). Bezpieczeństwo pieszych zwiększa też nowe oświetlenie uliczne, które powstało na całej długości remontowanego odcinka.

W ramach inwestycji wybudowaliśmy również ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe z wiatami przystankowymi oraz parkingi.