c

Rozbudujemy drogę Piaseczno – Konstancin-Jeziorna

Press release 22.02.2024 08:30 CET

Podpisaliśmy umowę na rozbudowę DW 721 Piaseczno – Konstancin-Jeziorna w okolicy Warszawy. Będzie to kompleksowa modernizacja o wartości ponad 84 mln PLN brutto, na którą mieszkańcy czekali od lat. Codziennie drogą przejeżdżają tysiące aut, przemieszczających się do stolicy, a mieszkańcy poruszają się poboczem do pracy, szkół, sklepów czy na przystanek.

fot. MZDW

Inwestycję zrealizujemy dla Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. 

Będzie bezpieczniej

DW 721 liczy blisko 45 km, z czego około połowa trasy przebiega przez powiat piaseczyński, a dokładnie gminy Konstancin-Jeziorna, Piaseczno i Lesznowola. Odcinek, który zmodernizujemy, to prawie pięciokilometrowy fragment od ul. Julianowskiej w Piasecznie do ul. Skolimowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Obecnie to wąska, dziurawa i praktycznie pozbawiona pobocza droga o ogromnym natężeniu ruchu.

Dzięki inwestycji ma zmienić zupełnie oblicze i stać się bardziej bezpieczna. DW 721 zyska nową nawierzchnię oraz oświetlenie. Pojawią się chodniki, ścieżka rowerowa i kilka przejść dla pieszych. Ponadto wybudowane zostaną dwa ronda - na skrzyżowaniu z ul. Przesmyckiego oraz z ul. Kołobrzeską, dzięki którym ruch będzie bardziej płynny i bezpieczny.

Zakres inwestycji

Nasze prace na DW 721 potrwają do lutego 2027.

W tym czasie wykonamy przebudowę pełnej konstrukcji drogi, przebudowę 13 skrzyżowań, wybudujemy 12 zatok autobusowych i 7 przepustów drogowych. Na inwestycję składa się też budowa ponad 9 km kanalizacji deszczowej, 2 zbiorników retencyjnych, przebudowa sieci gazowej o długości ok. 6 km, przebudowa sieci wodociągowej o długości ok. 4 km. Ponadto usuniemy kolizje z istniejącymi sieciami i przebudujemy już istniejące sieci elektryczne i teletechniczne. W zakres prac wchodzi również budowa aż 245 zjazdów do posesji.

Pobierz