c

Spółki z grupy finansowej Societe Generale otwierają nową siedzibę w Studiu

Press release 28.02.2024 08:00 CET

Societe Generale Oddział w Polsce i SG Equipment Leasing Polska, spółki należące do francuskiej grupy finansowej Societe Generale, przeprowadzają się do kompleksu Studio, realizowanego przez Skanska.

Lobby Studio B

1 marca tego roku Societe Generale Oddział w Polsce i SG Equipment Leasing Polska  rozpoczną działalność w budynku Studio B przy ulicy Łuckiej w Warszawie. Spółki z grupy Societe Generale będą pierwszymi z czterech najemców biurowca, oddanego do użytkowania w czwartym kwartale 2023 roku.

Łącznie inwestycja Skanska oferuje 16 400 mkw. zrównoważonej i innowacyjnej powierzchni biurowej, która jest w całości wynajęta.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji o przeniesieniu siedziby do nowego budynku biurowego, który znajduje się w sercu centrum finansowego Warszawy. Nowa siedziba będzie idealnie odpowiadać naszym potrzebom oraz pozwoli na rozwój działalności banku w Polsce w najbliższych latach. Jestem przekonany, że dzięki tej zmianie oraz nowoczesnej przestrzeni biurowej znacznie poprawi się komfort pracy naszych pracowników - mówi Krzysztof Dąbrowiecki, dyrektor generalny w Societe Generale Oddział w Polsce. 

Studio zlokalizowane jest pomiędzy stacjami metra Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ. To jeden z niewielu biurowców najnowszej generacji, który znajduje się w centrum biznesowym Warszawy, zachowując jednocześnie kameralny charakter. Kaskadowość budynku, kolor jego fasady i koncepcja przynależnego do Studia placu, pozwoliły na płynne wkomponowanie inwestycji w otaczającą zabudowę.

Nowi najemcy Studia skorzystają nie tylko z najwyżej jakości powierzchni biurowej, ale także z bogatej oferty usługowej sąsiedzkiej Fabryki Norblina.

– Z naszych rozmów z najemcami wynika, że o zadowoleniu z biura świadczy nie tylko bardzo dobra lokalizacja biurowca i otaczająca go infrastruktura, ale też cała filozofia ESG, stojąca za inwestycją. Z takim zamysłem powstało Studio – mówi Paulina Strutyńska, starszy menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.

Studio B zbudowano zgodnie z wymogami najważniejszych certyfikatów branżowych: LEED, WELL i Obiekt bez Barier. W budynku zastosowano rozwiązania przyjazne dla pracowników, w tym klimatyzację opartą na cichych belkach chłodzących i nawilżaczach adiabatycznych, zapewniających czyste i świeże powietrze. W Studiu wykorzystywana będzie tzw. kontrola natężenia światła dziennego, czyli system, który dostosowuje natężenie oświetlenia wewnątrz do ilości dostępnego światła zewnętrznego. Zadbano również o otoczenie kompleksu – zaprojektowano tu antysmogowy chodnik, który neutralizuje szkodliwe pyły.

Projekt warszawskiej siedziby spółek Societe Generale powierzono pracowni architektonicznej The Design Group. Za koncepcję architektoniczną Studia odpowiada duńska pracownia Arrow i polska Grupa5.

Pobierz