c

Santander TFI przenosi swoją poznańską siedzibę do Nowego Rynku E

Press release 16.04.2024 10:15 CET

Santander Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A., jedno z najbardziej doświadczonych towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce, przenosi swoją poznańską siedzibę do kompleksu Nowy Rynek, realizowanego przez Skanska. Najemca zajmie blisko 900 mkw. powierzchni w budynku oznaczonym literą E. Otwarcie biura nastąpiło na początku kwietnia.

Skanska_Nowy Rynek E_01

Santander TFI jest obecny na polskim rynku od ponad 25 lat. Spółka zarządza aktywami o wartości ponad 21 mld zł i obsługuje 220 tys. klientów. Przez ostatnie lata była regularnie doceniana Złotym Godłem „Konsumencki Lider Jakości”. W tym roku, po raz trzeci, zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie, w kategorii Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych otrzymując nagrodę „Dobra Marka 2023 – Jakość, Zaufanie, Renoma” oraz wyróżnienie specjalne w kategorii Marka XV-lecia. W ostatnich latach Towarzystwo było laureatem prestiżowych wyróżnień Alfa w konkursie organizowanym przez Analizy Online, a także zdobyło 3 statuetki Alfa (2 za rok 2022 i 1 za rok 2023).

– Planując naszą nową siedzibę, chcieliśmy stworzyć nie tylko nowoczesne biuro, ale przede wszystkim przestrzeń zaprojektowaną z myślą o ludziach. Stawiamy na komfort i dobre samopoczucie naszych pracowników, bo wiemy, że od ich zadowolenia zależy jakość pracy dla naszych Klientów. Nowoczesne rozwiązania technologiczne i elastyczne środowisko pracy zapewnią naszym zespołom wszystko, czego potrzebują do swobodnej i efektywnej pracy, zarówno indywidualnej, jak i zespołowej – mówi Marcin Groniewski, Prezes Zarządu Santander TFI S.A.

Spółka stawia na efektywne pomnażanie środków swoich klientów oraz dokładną analizę i restrykcyjną kontrolę ryzyka inwestycyjnego. Starannie dobiera takie inwestycje, które jej zdaniem mają największe szanse na satysfakcjonujące wyniki. Szeroka gama funduszy Santander TFI obejmuje różne klasy aktywów i regiony geograficzne. Spółka oferuje również subfundusze inwestujące w najnowsze trendy. Ponadto cała grupa Santander mocno angażuje się w zrównoważone i odpowiedzialne inwestowanie, a Santander TFI posiada w swojej ofercie aż 4 subfundusze inwestujące zgodnie z zasadami ESG.

– Nowy Rynek E zagwarantuje zespołowi Santander TFI nowoczesne, elastyczne i różnorodne środowisko do pracy, zarówno indywidualnej, jak i zespołowej, oraz przestrzenie wspólne do relaksu. Jednocześnie wesprze założenia firmy dotyczące realizacji celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Nacisk na te cele to coś, co zdecydowanie nas łączy – mówi Małgorzata Wojtoń, starsza menadżerka ds. wynajmu i zarządzania wartością budynku w spółce biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. – W biurowcu zastosowano technologie, które umożliwiają aktywne zarządzanie budynkiem, aby oszczędzać zasoby naturalne i zwiększać  jego efektywność energetyczną – dodaje Małgorzata Wojtoń.

– Dogodna lokalizacja – w samym centrum Poznania, wysokiej jakości powierzchnia podnosząca komfort pracy oraz prośrodowiskowe rozwiązania zastosowane w budynku – to zadecydowało o wyborze kompleksu Nowy Rynek na nową siedzibę Santander TFI. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać najemcę w poszukiwaniu nowego biura, które będzie sprzyjać dalszemu rozwojowi firmy – mówi Sebastian Bedekier, Dyrektor Regionalny i Partner w Colliers w Poznaniu.

Pracownicy Santander TFI wprowadzili się do nowego biura na początku kwietnia tego roku. Budynek E jest częścią kompleksu, który docelowo zaoferuje łącznie aż 100 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej, co odpowiada wielkości aż 14 boisk do gry w piłkę nożną. Będzie tworzyło go pięć budynków połączonych wewnętrznym, dużym patio, które jest otwarte dla pracowników i mieszkańców Poznania od zeszłego roku. To miejsce pełne drzew i krzewów służące relaksowi, ale też aktywizacji – znajdują się tam urządzenia służące do zabawy, fontanna, tężnie solankowe, a w okresach letnich są tu organizowane różne wydarzenia. 

Spółka biurowa Skanska w Polsce  

Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zrównoważonych, ponadczasowych budynków biurowych. Jesteśmy tu obecni już od 1997 roku. Budujemy otwarte, tętniące życiem przestrzenie, w których pracownicy czują się dobrze. Nasze projekty biurowe są certyfikowane w systemie LEED, WELL Core & Shell, a także WELL Health-Safety Rating. Oprócz tego nasze nowe inwestycje w Polsce posiadają certyfikat „Obiekt bez Barier”, który dowodzi przystosowania do użytkowania przez osoby z różnymi potrzebami – w tym przez osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Prowadzimy działalność na siedmiu rynkach: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.      

    

Zapraszamy do odwiedzenia profilu spółki na portalu:    

www.linkedin.com/company/skanska/   

 

Dodatkowych informacji po stronie Skanska udzielają:

Katarzyna Szumańska-Kalisz 

Senior Marketing and Communications Coordinator 

Spółka biurowa Skanska 

Tel.: +48 502 746 322 

E-mail: Contact 

 

Mateusz Zalewski

Head | Real Estate and Finance Practice

Komunikacja Plus

Tel.: +48 665 347 005

E-mail: Contact