c

Nowy podział regionalny w dziale leasingu i sprzedaży spółki biurowej Skanska

Press release 26.04.2024 10:00 CET

Paulina Strutyńska awansowała na stanowisko Leasing & Asset Director w spółce biurowej Skanska. Od teraz odpowiada za procesy najmu na rynku warszawskim, a także obsługę kluczowych klientów (ang. Key Customer Management). Z kolei Agnieszka Krawczyk-Rogowska odpowiada za komercjalizację projektów oraz kontakt z  klientami w Gdańsku, Krakowie oraz Bukareszcie, a Marek Stasieńko zajmuje się rynkiem wrocławskim, poznańskim i łódzkim.  

Paulina Strutyńska, dotychczas Senior Leasing Manager w spółce biurowej Skanska, od kwietnia br. pełni funkcję Leasing & Asset Directora w obrębie rynku warszawskiego. Do tej pory zajmowała się komercjalizacją projektów takich jak Atrium 2, kompleksem Generation Park (budynki X, Y, Z) oraz Studio B. Brała udział w transakcjach najmu na  160 000 mkw. powierzchni biurowej, m.in. odpowiadała za rekordową umowę najmu podpisaną z Grupą PZU (47 600 mkw. w Generation Park Y). W ramach swojej roli Paulina dodatkowo przejmuje odpowiedzialność za obsługę kluczowych klientów i w ramach tej kompetencji będzie współpracować z Łukaszem Kwiecińskim. 

Łukasz Kwieciński objął w tym roku stanowisko Customer Satisfaction & Property Management Director. Na tym stanowisku odpowiada za realizację strategii zarządzania nieruchomościami (w tym analizę danych satysfakcji klientów) w Europie Środkowowschodniej. 

Agnieszka Krawczyk-Rogowska (również Leasing & Asset Director) od teraz jest odpowiedzialna za Gdańsk, Kraków oraz Bukareszt, a także aktywności związane z rozwojem oferty ESG+ i kreowaniem dodatkowej wartości dla najemców w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wśród projektów, za komercjalizację których odpowiedzialna jest Krawczyk-Rogowska, znajdują się między innymi budynek Wave (Gdańsk) i Equilibrum I&II (Bukareszt). Z kolei zakres obowiązków Marka Stasieńki (Leasing & Asset Director) obejmuje projekty we Wrocławiu (kompleks budynków biurowych Centrum Południe), Poznaniu (kompleks budynków biurowych Nowy Rynek) i Łodzi (Brama Miasta I&II) oraz wsparcie długoterminowych relacji z inwestorami. Stasieńko jest też odpowiedzialny za operacje związane z sektorem PRS. 

- Wprowadzone przez nas zmiany to naturalna odpowiedź na dynamicznie zmieniające się realia rynku powierzchni biurowych, ale też wyjście naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów biznesowych – najemców oraz inwestorów. Korzystając z naszej wiedzy i doświadczenia wyniesionego z pracy na kilku europejskich rynkach, chcemy jeszcze pełniej i efektywniej odpowiadać na ich potrzeby – mówi Arkadiusz Rudzki, EVP Leasing & Sales w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. – Wypracowane przez nas podejście gwarantuje najwyższej jakości operacje, co z kolei znajduje odzwierciedlenie w badaniach satysfakcji, które prowadzimy wspólnie z naszymi partnerami. To najlepszy dowód na ich zaufanie i potwierdzenie, że obrany przez nas kierunek jest słuszny – dodaje Arkadiusz Rudzki.