c

Wybudujemy most przez Narew

Press release 20.06.2024 10:00 CET

Podpisaliśmy umowę na realizację mostu przez rzekę Narew w gminie Rzewnie (woj. mazowieckie). Wartość inwestycji to 45 mln PLN brutto. Będzie ona kamieniem milowym dla rozwoju i komfortu życia okolicznych mieszkańców.

fot. Mazovia.pl

Inwestycję finansują Urząd Województwa Mazowieckiego, powiaty makowski i wyszkowski oraz gminy Rząśnik i Rzewnie. Gmina Rzewnie jest liderem projektu.

Nowe możliwości dla mieszkańców

Nowy most połączy Nowe Łachy w powiecie makowskim i Nowy Lubiel w powiecie wyszkowskim. Dzięki budowie mostu na Narwi skróci się czas przejazdu z jednej gminy do drugiej. Miejscowości te dzieli w linii prostej 2,5 km, jednak brak przeprawy mostowej przez Narew powoduje, że dojazd zajmuje 40 minut. Most, który wybudujemy, znacznie więc ułatwi codziennie życie i pracę mieszkańcom, którzy na tę inwestycję czekali od dziesięcioleci. Otworzy  też ona nowe możliwości dla lokalnych firm, także tych z branży turystycznej.

Parametry obiektu

Most będzie mieć 600 metrów długości łącznie z drogami dojazdowymi (sam obiekt mostowy 250 m). Główne przęsło nad nurtem rzeki Narew jest zaprojektowane w systemie podwieszonym, bez podpory w korycie Narwi. Rozpiętość przęsła nurtowego wynosi 104 m i jest ono zaprojektowanie jako konstrukcja stalowa zespolona podwieszona do pylonów. Natomiast szerokość jezdni będzie wynosiła 6 metrów. Powstanie też ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów.