c

Pracownicy Skanska pomagają już od 11 lat

Press release 24.06.2024 11:25 CET

Już od 11 lat pracownicy Skanska w Europie Środkowej organizują pomoc wolontariuszy tam, gdzie jest ona potrzebna. Setki pracowników z Czech, Słowacji i Polski wzięło udział w 11. edycji Tygodnia wolontariatu „Podaj rękę”, pomagając 22 organizacjom non-profit.

Podaj rękę 2024

Pracownicy Skanska ze spółek budowlanej i deweloperskich wybrali kilka organizacji w pobliżu swoich miejsc pracy, aby spędzić dzień płatnego czasu wolnego na wolontariacie. Należą do nich organizacje non-profit, a także placówki edukacyjne i opieki zdrowotnej. W wydarzeniu biorą udział nie tylko pracownicy biur, ale także pracownicy projektów budowlanych.

- Największą zaletą tego wydarzenia jest to, że zostało ono wymyślone przez naszych pracowników, którzy również sami je prowadzą od ponad dekady. Dzięki ich entuzjazmowi wolontariat rozprzestrzenił się na inne kraje w ciągu tych dziesięciu lat, z nowymi organizacjami i uczestnikami każdego roku - mówi Michał Jurka, Prezes Skanska Central Europe.

W ciągu ostatnich 11 lat ponad 1800 pracowników wzięło udział w tym wydarzeniu, przepracowując 14 500 godzin i pomagając 215 organizacjom. Pracownicy Skanska mogą jednak wybrać swój dzień wolontariatu w dowolnym momencie w ciągu roku, dbając jedynie o zachowanie płynności działań zarówno na placach budów, jak i w biurach.

Komu w tym roku pomogli pracownicy Skanska?

Polska - Hospicjum m. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku, Baza Hufca ZHP (Ośrodek Harcerski w Nowinkach), DPS św. Rocha w Poznaniu, Dom Samotnej Matki w Warszawie, Zespół Szkolno-Przedszkolny dla Dzieci z Afazją w Krakowie, Fundacja L’ARCHE – Wspólnota we Wrocławiu, Fundacja Zwierzęta Sulejówek

Czechy - Thomayer University Hospital Prague, School Praha-Řeporyje, Charita Studénka, Sluňákov Olomouc, Meditation Garden Lipník nad Bečvou, Petřkova Kindergarten Radslavice, DDM Třinec, Svítání School Pardubice, Diakonie Daniela Praha

Słowacja - Nový domov Prievidza, Zázrivá Martin, Hojdana Bratislava, Depaul Bratislava