c

Skanska nagrodzona w konkursie „Buduj bezpiecznie”

Press release 07.02.2012 12:30 CET

Skanska otrzymała I nagrodę w konkursie „Buduj bezpiecznie” organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy w Warszawie. Wyróżniona za bezpieczną organizację prac inwestycja to budowa biurowca Green Corner przy ulicy Chłodnej w Warszawie.

To ogromne wyróżnienie dla naszej firmy - mówi Wiesław Klimek, Kierownik Budowy, Skanska. - Jestem dumny ze swojego zespołu i efektów bezpiecznej pracy.

Konkurs dla firm budowlanych „Buduj bezpiecznie” jest organizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii Państwowej Inspekcji Pracy, której celem jest promowanie bezpieczeństwa pracy w budownictwie i popularyzacja nowoczesnych rozwiązań z tego zakresu. Kryteria konkursowe obejmują m.in. sposób opracowania planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (plan BIOZ), zakres prac budowlanych i skuteczność nadzoru nad przestrzeganiem przepisów BHP przez podmioty działające na budowie. Oceniana jest także wypadkowość w czasie trwania konkursu oraz niestandardowe rozwiązania w dziedzinie BHP.

Realizowany przez naszą firmę biurowiec Green Corner zlokalizowany jest u zbiegu ulic Chłodnej i Wroniej w Warszawie. Obiekt powstaje z poszanowaniem zasad zrównoważonego budownictwa oraz z uwzględnieniem kryteriów certyfikacji LEED. To kompleks biurowy, który będzie się składać z dwóch 7-piętrowych budynków o łącznej powierzchni 27,5 tys. m kw.