c

Skanska dokończyła KUL w Stalowej Woli

Press release 05.05.2014 14:03 CET

Po pół roku prac Skanska ukończyła budynek Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli (woj. podkarpackie). Inwestycja trwała od 2011 roku. Prace na zlecenie Gminy Stalowa Wola już się zakończyły, obecnie trwają jeszcze procedury odbiorowe.

KUL

Skanska ukończyła stalowowolski obiekt KUL po dwóch poprzednich wykonawcach inwestycji. Dokończenie obiektu będzie kosztowało 8,9 mln zł netto (10,9 mln zł brutto).

Nareszcie gotowy!

Stalowowolski KUL długo nie mógł doczekać się ukończenia. Budowa trwała od kilku lat, miała być gotowa w 2012 roku, a przed Skanska miała już dwóch wykonawców. W październiku ubiegłego roku Gmina Stalowa Wola podpisała ze Skanska umowę do kończenie inwestycji, która była w stanie surowym.

Segment dydaktyczny KUL znajduje się przy ul. Kwiatkowskiego w Stalowej Woli. Będzie się tu mieścił Wydział Inżynierii Materiałowej KUL.

- Przejęliśmy budynek będący w stanie surowym – mówi Tomasz Dziechciarz, Menadżer Projektu, Skanska. - Do wykonania mieliśmy dość duży zakres robót, głównie prace wykończeniowe oraz instalacje wewnętrzne i zewnętrzne.

Dydaktyka KUL

Obiekt, który dokończyła Skanska, jest budynkiem o pięciu kondygnacjach nadziemnych i jedną podziemną.

- Segment dydaktyczny KUL ma 5,8 tys. m² powierzchni całkowitej, w tym prawie 3 tys. m² powierzchni użytkowej – mówi Łukasz Kutyba, Menadżer Projektu, Skanska. – W budynku znajdą się sale wykładowe oraz pomieszczenia biurowe.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu unijnego „Stworzenie kompleksowej bazy naukowo-dydaktycznej i socjalnej dla uczelni wyższych w Stalowej Woli, jako ośrodka intensyfikacji rozwoju gospodarczego i społecznego Polski Wschodniej”.

Pobierz