c

Skanska oddała Trasę Staromostową miesiąc przed terminem

Press release 09.11.2010 00:00 CET

Skanska zakończyła przebudowę pierwszego odcinka Trasy Staromostowej w Toruniu. Prace, które miały trwać do końca listopada, zostały ukończone na miesiąc przed umownym terminem. Wartość robót wyniosła niemal 17,2 mln zł brutto.

W ramach projektu w ciągu ulicy Szosa Chełmińska, na odcinku od ul. Polnej do ul. Sadowej, dobudowaliśmy jezdnię zachodnią trasy i przebudowaliśmy istniejąca jezdnię wschodnią – mówi Piotr Kwiatkowski, Kierownik Budowy. – Jezdnie mają teraz po 7 m szerokości. Na odcinku od ul. Sadowej do granicy miasta przebudowujemy natomiast istniejącą jezdnię. Ten odcinek pozostanie jednojezdniowy.

Wzdłuż całego odcinka Trasy Skanska zbudowała ścieżkę rowerową i ułożyła chodniki z kostki brukowej. W ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu na trzech skrzyżowaniach została zainstalowana sygnalizacja świetlna. Inwestycja obejmowała także: usunięcie kolizji elektrycznych i telekomunikacyjnych, roboty wodno-kanalizacyjne, a także wykonanie oświetlenia ulicznego wzdłuż całego odcinka, oznakowania pionowego i poziomego oraz zieleni drogowej.

Od lat na lokalnym rynku W Toruniu jesteśmy obecni od dawna. Wybudowaliśmy tu wiele ulic – mówi Grzegorz Prajwowski, Dyrektor Oddziału Budownictwa Drogowo-Mostowego Skanska w Poznaniu. – Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat wyremontowaliśmy i przebudowaliśmy m.in. ulice: Chrobrego, Batorego, Kościuszki, PCK, Broniewskiego, Mohna, Poznańską, Gniewkowską, Fasolową i Rydygiera. Kontrakty te, podobnie jak przebudowa Trasy Staromostowej, realizowaliśmy dla Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. W Toruniu Skanska rozbudowuje także Specjalistyczny Szpital Miejski. Konsorcjum Skanska-NDI jest natomiast wykonawcą autostrady A1 na odcinku Nowe Marzy –Toruń.