c

W Szczercowie powstanie hala sportowa

Press release 12.03.2013 10:00 CET

W tym miesiącu w gm. Szczerców (pow. bełchatowski) ruszy budowa hali sportowej. Powstanie ona na zlecenie Gminy przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Budowę o wartości 11,3 mln zł netto zrealizuje Skanska.

W ramach inwestycji przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie powstanie nie tylko sala gimnastyczna, ale także boiska i urządzenia sportowe. Skanska wyremontuje też starą salkę sportową, gdzie obecnie odbywają się zajęcie sportowe z młodzieżą.

Hala w 2014 roku

- Sala gimnastyczna, którą wybudujemy w Szczercowie, będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów w gminie – mówi Rafał Wasilewski, Mendażer Projektu, Skanska. – Wraz z nową halą powstaną boiska, a teren inwestycji zostanie uzbrojony i odpowiednio zagospodarowany.

Skanska halę sportową wybuduje do końca czerwca 2014 roku, dzięki czemu po wakacjach, we wrześniu, młodzież ucząca się w ZSP w Szczercowie będzie mogła w nowym roku szkolnym 2014/2015 odbywać zajęcia sportowe już w nowej Sali, w bardziej komfortowych warunkach niż dotychczas.

Nowe boiska

- Zakres inwestycji obejmuje też remont starej salki gimnastycznej, który zrealizujemy do końca listopada 2014 r. – dodaje Rafał Wasilewski.

Ostatni etap prac, polegający na wybudowaniu boisk i urządzeń sportowych oraz zagospodarowaniu terenu wokół nowej hali, Skanska wykona do końca października 2015 r.

- Dużym wyzwaniem podczas budowy hali będzie praca w sąsiedztwie szkoły – podkreśla Rafał Wasilewski. – Roboty będziemy się starali prowadzić w taki sposób, żeby były one jak najmniej uciążliwe dla uczniów i nauczycieli.

Skanska dla szkół

Skanska jest wykonawcą obiektów dla potrzeb szkolnictwa i edukacji na terenie całego kraju. Od lat realizuje projekty dla wielu uczelni wyższych, uczestnicząc w ten sposób w budowie najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce.

W ubiegłym roku Skanska zakończyła rozbudowę Szkoły Amerykańskiej w Konstancinie-Jeziornej. Jest to pierwsza w Polsce ekologiczna szkoła posiadająca certyfikat LEED. Skanska była też wykonawcą m.in. kompleksu szkolno-sportowego w Solcu Kujawskim, rozbudowy Zespołu Szkół w Kłodawie oraz remontu szkoły muzycznej w Suwałkach.