c

Szczeciński oddział Skanska zmienił siedzibę i poszukuje specjalistów

Press release 23.07.2014 14:50 CET

W ubiegłym roku firma Skanska podjęła decyzję o otwarciu nowego oddziału budownictwa ogólnego w Szczecinie. Nowo powstała placówka, do tej pory mieszcząca się przy ul. Środowej, została przeniesiona do wybudowanego przez Skanska obiektu przy ul. Rostockiej 15.

- Nieustannie zwiększamy liczbę realizowanych projektów, rozwijamy placówkę, a to niesie za sobą konieczność zwiększenia zatrudnienia. Decyzja o przeniesieniu siedziby jest uzasadniona m.in. planowanym wzrostem liczby pracowników oddziału – komentuje Artur Piasecki, Dyrektor Oddziału, Skanska.

Specjaliści poszukiwani
Aktualnie na terenie województwa zachodniopomorskiego firma realizuje ponad 20 inwestycji, a w swoim szczecińskim oddziale spółka zatrudnia blisko 150 pracowników. W związku z intensywnymi działaniami rekrutacyjnymi w tym roku na terenie całego kraju Skanska zamierza zatrudnić ok. 800 osób. Spółka poszukuje głównie inżynierów budownictwa, menadżerów projektów oraz specjalistów z uprawnieniami i kilkuletnim doświadczeniem. Na terenie województwa zachodniopomorskiego oferty pracy skierowane są m.in. do inżynierów budowy ze specjalnością elektryczną i sanitarną, kierowników robót trakcyjnych oraz specjalistów ds. rozliczeń. Aktualne oferty pracy można znaleźć na stronie internetowej spółki: http://www.skanska.pl/Praca-i-kariera/Oferty-pracy/Wojewodztwo/Zachodniopomorskie/

Skanska w woj. zachodniopomorskim
W ciągu zaledwie dwóch lat działalności firmy na rynku zachodniopomorskim Skanska zrealizowała wiele projektów z zakresu budownictwa ogólnego i  inżynieryjnego. Wśród wybudowanych obiektów są m.in. Szpital Rejonowy w Nowogardzie, Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku, Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji „SERVICE INTER-Lab”  oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Obecnie firma jest generalnym wykonawcą m.in. takich inwestycji jak rozbudowa budynku Sądu Okręgowego w Szczecinie, realizacja projektu mostu łączącego część lądową z wyspą Brdowski Ostrów - Most Brdowski oraz budowa Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Szczecinku. Z zakresu budownictwa inżynieryjnego Skanska na terenie województwa odpowiada m.in. za realizację poprawy dostępności do portu w Kołobrzegu oraz poprawę dostępności do portu morskiego w Darłowie.