c

Oddaliśmy do użytku Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Zielonej Górze

Press release 28.06.2010 00:00 CET

25 czerwca Skanska uroczyście przekazała do użytku Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Zielonej Górze. Projekt, o wartości 140 mln zł, został zrealizowany w ciągu niespełna dwóch lat.

Zielonogórskie Centrum Rekreacyjno-Sportowe to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. W kompleksie basenowym znajduje się m.in. 8-torowy basen pływacki o wymiarach 25 x 21 m, 3-torowy basen do nauki pływania, basen rekreacyjny i kilka zjeżdżalni — w tym najdłuższa w Polsce, o długości 210 m oraz zjeżdżalnia typu „balon”, o średnicy 15 m i wysokości 3,5 m. Hala sportowo-widowiskowa może pomieścić 6 tys. osób. Arena będzie służyła do halowych gier zespołowych. Centrum zostało także wyposażone w siłownię, salę do squasha, pomieszczenia odnowy biologicznej i relaksacyjno-zabiegowe. Kompleks jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dobra współpraca - Obiekt powstał w terminie dzięki wspólnej determinacji i wzajemnemu zrozumieniu z inwestorem, inżynierem kontraktu i projektantem oraz współpracownikami, podwykonawcami i dostawcami - mówi Artur Piasecki, Menedżer Projektu, Skanska.— W niespełna dwa lata zaprojektowaliśmy i zrealizowaliśmy obiekt o powierzchni 23 tys. m2 i kubaturze 176 tys. m3. Jest to wielofunkcyjne centrum sportowe na europejskim poziomie. Zapewni mieszkańcom Zielonej Góry dostęp do atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu. Lokalne działania Skanska zrealizowała wiele projektów na zielonogórskim rynku — mówi Leszek Kaszuba, Dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego Skanska w Lesznie. — W ostatnim czasie były to: Palmiarnia, zakład produkcyjny dla firmy Stelmet i Węzeł Obsługi Przesyłek dla Poczty Polskiej. W przypadku wszystkich tych inwestycji współpracowaliśmy głównie z lokalnymi podwykonawcami i dostawcami. Dowiedli oni swojego profesjonalizmu w trakcie naszych wcześniejszych realizacji, dlatego bez wahania skorzystaliśmy z ich oferty także w przypadku budowy zielonogórskiego Centrum Rekreacyjno – Sportowego.

Obiekty sportowe w całej Polsce Budowa obiektów sportowo-rekreacyjnych to jeden z podstawowych obszarów działalności Skanska. Byliśmy wykonawcą m.in. kompleksów basenowych w Strzyżowie, Oleśnicy i Łodzi, spełniającego standardy UEFA stadionu piłkarskiego w Kielcach oraz hali widowiskowo-sportowej w Łodzi. Obecnie budujemy kompleksy sportowo-rekreacyjne w Kórniku i Kołobrzegu, halę widowiskowo-sportową w Koszalinie oraz pływalnię w Sulechowie.