c

Skanska naprawi osuwisko w Krakowie

Press release 16.07.2014 08:51 CET

Ul. Sawiczewskich w Swoszowicach zostanie wyremontowana. Osuneła się ona na skutek powodzi w 2010 r. Prace naprawcze na ul. Sawiczewskich, która przed powodzią stanowiła dojazd do sładowiska odpadów w Barczy, wykona Skanska na zlecenie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

osuwisko

Ul. Sawiczewskich to główna droga dojazdowa do składowiska odpadów w Baryczy. W wyniku osuwiska wywołanego powodzią w 2010 r. stała się ona nieprzejezdna dla autobusów wielkopojemnych, a także dla śmieciarek. - Naprawa osuwiska będzie kosztowała 2,9 mln zł brutto i zakończy się w grudniu – mówi Andrzej Świder, Menadżer Projektu, Skanska.

Mieszkańcy poczują ulgę

Naprawa osuwiska na ul. Sawiczewskich to dobra informacja dla mieszkańców, którzy na inwestycję czekali kilka lat. Osuwisko, które zniszczyło drogę spowodowało bowiem konieczność zmian w trasach kursowania komunikacji miejskich w tym rejonie. Dzięki remontowi, jaki wykona Skanska, autobusy będą mogły wrócić na swoją starą trasę.

Swoje trasy ze względu na osuwisko zmieniły też śmieciarki, jeżdżące do składowiska odpadów w Baryczy. To z kolei uprzykrza życie mieszkańcom ul. Krzyszkowickiej w Wieliczce, którą stała się alternatywną drogą dojazdu do Baryczy.

Konstrukcja oporowa

Prace będą polegały na wykonaniu konstrukcji oporowej z dwóch rzędów pali, zwieńczonych oczepem. Następnie osuwisko zostanie odwodnione za pomocą drenażu francuskiego dochodzącego do 6 m głębokości, a polegającego na ułożeniu wokół osuwiska drenów z kruszywa owiniętego geowłókniną.

Poza samą naprawą osuwiska, Skanska odtworzy koronę zniszczonej drogi. Naprawiona konstrukcja nawierzchni zapewni normalną komunikację na odcinku, gdzie obecnie występują utrudnienia.

Pobierz