c

Rozpoczynamy akcję „Bezpieczni w drodze do szkoły”

Press release 13.10.2009 00:00 CET

13 października, w Europejski Dzień Bezpieczeństwa Drogowego, Skanska rozpoczyna drugą edycję akcji pod hasłem „Bezpieczni w drodze do szkoły”. Jej celem jest kształtowanie wśród najmłodszych umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze oraz popularyzacja nawyku noszenia elementów odblaskowych.

Rozdawanie opasek oblaskowych

Akcją zostaną objęci uczniowie pierwszych klas szkół zlokalizowanych w pobliżu naszych projektów budowlanych w województwach: wielkopolskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, mazowieckim, łódzkim, pomorskim, śląskim i dolnośląskim.

Program działań W trakcie spotkań w szkołach policjanci będą uczyć dzieci, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, a przedstawiciele naszej firmy rozdadzą opaski odblaskowe. Każdy uczestnik spotkania otrzyma też książeczkę z łamigłówkami, wyklejankami i kolorowankami „Mój mały kodeks drogowy”, która poprzez zabawę uczy, jak radzić sobie z niebezpieczeństwami ruchu drogowego. W spotkaniach na terenie szkół udział wezmą również ratownicy PCK, którzy pokażą dzieciom, jak udzielać pierwszej pomocy. Zamierzamy przeszkolić i wyposażyć w opaski odblaskowe ponad 7 tys. dzieci.

Zapobieganie wypadkom wśród dzieci Według statystyk policyjnych 15% rannych w wypadkach drogowych to osoby w wieku od 5 do 15 lat, a 5% ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w Polsce stanowią dzieci. Brak wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym i słaba widoczność pieszych są najczęstszymi przyczynami wypadków z udziałem najmłodszych. Dlatego tak ważne jest edukowanie najmłodszych oraz noszenie elementów odblaskowych. Dzięki naszym opaskom kierowca zauważy pieszego z odległości 150, a nie 20 metrów, gdy jest już za późno na jakąkolwiek reakcję. Nasze opaski naprawdę mogą uratować życie.

Bezpieczna droga Skanska edukuje i wyposaża najmłodszych w elementy odblaskowe od kilku lat. W ubiegłym roku działania te przyjęły formę zorganizowanego ogólnopolskiego programu. W ramach naszych działań rozdaliśmy ponad 27 tysięcy opasek odblaskowych, które trafiły do dzieci w wielu województwach, m.in. pomorskim, podkarpackim, wielkopolskim i dolnośląskim. Budujemy bezpieczne drogi. Chcemy również budować świadomość bezpieczeństwa i współodpowiedzialności za ratowanie życia ludzkiego.