c

Kolejna realizacja Skanska dla Volvo we Wrocławiu

Press release 25.01.2012 11:00 CET

Skanska pozyskała kontrakt na realizację budynku biurowego dla firmy Volvo Polska przy ul. Włodarskiej we Wrocławiu. Prace o wartości 7,45 mln zł brutto potrwają do połowy października br.

Volvo

To nasza kolejna realizacja dla Volvo - mówi Agnieszka Tarnawa, Menadżer Projektu, Skanska. – W 2009 roku zbudowaliśmy od podstaw 3-kondygnacyjny budynek biurowy o łącznej powierzchni 5,8 tys. m kw. Obecnie naszym zadaniem będzie przebudowa i rozbudowa budynku mieszkalnego z początku XX wieku.

Budynek zostanie zaadaptowany na pomieszczenia biurowe Inwestora oraz nadbudowany poprzez zwiększenie wysokości II piętra i dobudowanie nowej części. Projekt zachowuje w przeważającym stopniu pierwotną formę architektoniczną istniejącej bryły budynku. Ciekawym rozwiązaniem technicznym będzie elewacja budynku z koszy gabionowych wypełnionych kostką granitową.

W budynku znajdą się biura, sale konferencyjne i pomieszczenia przeznaczone do spotkań, tzw. „quiet rooms”. Budynek wyposażony będzie w windy, a wszystkie pomieszczenia sanitarne będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W ramach tego kontraktu wykonamy nowe instalacje sanitarne i elektryczne. Budynek zostanie wpięty do sieci gazowej oraz rozdzielczej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej należącej do Inwestora. Zbudujemy drogi i zjazdy oraz zagospodarujemy przyległe tereny wokół budynku.

Pobierz