c

Obornickie Centrum Rekreacji będzie rozbudowane

Press release 24.02.2014 14:45 CET
Nowoczesne Spa&Wellness z systemem saun, boisko do squasha, jacuzzi, kręgielnia, sala konferencyjna – o takie atrakcje wzbogaci się już wkrótce obornicka pływalnia. W dniu dzisiejszym firma Skanska podpisała umowę z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o. na realizację inwestycji. Jej wartość wyniesie 4,6 mln zł netto. Prace potrwają do końca sierpnia br.
Download file

W ramach inwestycji powstanie nowoczesna strefa Spa&Wellness. Znajdą się w niej trzy sauny: fińska, eco i infrared (na podczerwień), łaźnia rzymska, grota solna i basen rekreacyjny. Po przebudowie obornicka pływalnia zyska także boisko do gry w squasha, jacuzzi, czterotorową kręgielnię, bar oraz salę konferencyjną na 100 osób wraz z zapleczem do obsługi cateringowej.

Skanska zrealizuje również instalacje: centralnego ogrzewania, sanitarne, elektryczne, wentylację, a także instalację ciepła technologicznego i technologię basenową. Zakres prac obejmuje ponadto roboty rozbiórkowe nadbudówki i schodów zewnętrznych.

- Prace przy rozbudowie Centrum Rekreacji ruszą w marcu – mówi Iwona Rynarzewska, Kierownik Budowy, Skanska. - Zaczniemy od robót ziemnych i żelbetowych w pomieszczeniach przyszłej kręgielni i strefie Spa&Wellness. W sierpniu planowany jest przestój technologiczny basenu, podczas którego nastąpi połączenie nowej instalacji z istniejącą i rozruchy technologiczne.   

- Prace prowadzone będą na czynnym obiekcie, na trzech oddzielnych frontach jednocześnie. Będzie to wymagało od nas bardzo dobrej koordynacji wszystkich robót. Prace w żaden sposób nie będą zakłócać funkcjonowania obiektu – dodaje Iwona Rynarzewska.

Za pół roku obornicka pływania wzbogacona o nowe formy rekreacji tj. m.in. jacuzzi, sauny, grotę solną, kręgielnię, basen rekreacyjny, zyska miano nowoczesnego centrum rekreacji.

Firma z doświadczeniem
Skanska jest wykonawcą wielu inwestycji na terenie Poznania i województwa wielkopolskiego. Firma przebudowała wnętrza wschodniego skrzydła poznańskiego Zamku, zbudowała m.in. Biocentrum dla Uniwersytetu Przyrodniczego, Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej, Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, a także budynek laboratoryjno – biurowy dla Instytutu Logistyki i Magazynowania. Wybudowała także trasę S11 na odcinku Poznań – Kórnik, obwodnicę Kórnika, Śremu, pierwszy etap Zachodniej Obwodnicy Poznania na odcinku od autostrady A2 do Swadzimia. Obecnie w stolicy Wielkopolski Skanska buduje m.in. Sąd Okręgowy i Rejonowy, wieżę kontroli ruchu lotniczego na poznańskim lotnisku Ławica, Klinikę Weterynarii, a także ostatni etap obwodnicy zachodniej, odcinek Rokietnica – Swadzim.

Pobierz