c

Nowy most we Florynce już gotowy!

Press release 03.10.2013 11:45 CET

Już dziś kierowcy przejechali nowym mostem we Florynce (pow. nowosądecki). Jego budowa trwała rekordowo krótko - nieco ponad trzy miesiące i zakończyła się 2 października. Obiekt powstał w miejscu istniejącej przeprawy na drodze wojewódzkiej nr 981 między Grybowem a Krynicą. Na zlecenie małopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich nowy most wybudowała Skanska.

florynka

Nowa przeprawa przez potok Binczarówka kosztowała 1,5 mln zł netto (1,8 mln brutto). Budowa nowego mostu we Florynce była konieczna ze względu na zły stan techniczny obiektu. Stary most był zbyt mały, a jego nośność niewystarczająca.

Nowy most w trzy miesiące

Nowy most powstał w miejscu dotychczasowej przeprawy. – Budowę rozpoczęliśmy od wyburzenia istniejącego obiektu – mówi Krzysztof Rogowski, Kierownik Budowy, Skanska. – Nowy most wybudowaliśmy zgodnie z harmonogramem prac, które trwały od końca czerwca do 2 października, czyli nieco ponad trzy miesiące. Otwarcie miało miejsce w czwartek.

Poza budową mostu Skanska przebudowała skrzyżowanie przed mostem od strony Grybowa.

Będzie bezpieczniej

Nowy most we Florynce jest większy niż poprzedni, a jezdnia poszerzyła się o 2 m, dzięki czemu poprawi się płynność i bezpieczeństwo przejazdu w tym miejscu.

– Zwiększy się również bezpieczeństwo pieszych, ponieważ na nowym moście powstały chodniki – dodaje Krzysztof Rogowski. – Do tej pory piesi przechodzący przez most we Florynce musieli poruszać się po jezdni.

Pobierz