c

Zmodernizowaliśmy ul. Brandwicką w Stalowej Woli

Press release 09.09.2011 10:00 CET

 

Skanska zakończyła prace związane z przebudową ulicy Brandwickiej na osiedlu Charzewice w Stalowej Woli. Inwestycja poprawi jakość rozwiązań komunikacyjnych w Stalowej Woli i zwiększy bezpieczeństwo ruchu drogowego. Inwestorem była Gmina Stalowa Wola.

Brandwicka

Prace budowlane zrealizowaliśmy na 620-metrowym odcinku ulicy Brandwickiej, od skrzyżowania z Trasą Podskarpową do skrzyżowania z ulicą Sandomierską — mówi Mariusz Piotrowski, Kierownik Budowy. - Jezdnię poszerzyliśmy do szerokości 7 m i ułożyliśmy nową nawierzchnię. Po obu stronach ulicy wybudowaliśmy chodniki i ścieżkę rowerową oraz wyniesione przejście dla pieszych.

W ramach projektu wykonaliśmy nowe oznakowanie jezdni oraz przebudowaliśmy oświetlenie uliczne. Istotną częścią inwestycji była budowa kanalizacji deszczowej. Odpowiednia organizacja ruchu na modernizowanym odcinku umożliwiła sprawne wykonanie tego zakresu robót.

Wartość prac wyniosła niemal 3 mln zł brutto.

Skanska w Stalowej Woli

Nasza firma była wykonawca wielu inwestycji na terenie Stalowej Woli. Największym projektem była budowa obwodnicy tego miasta – tzw. Trasy Podskarpowej. Wyremontowaliśmy ul. Staszica i fragment ul. Energetyków. Przebudowaliśmy ul. Kwiatkowskiego i Bojanowską, na skrzyżowaniu których wybudowaliśmy pierwsze na Podkarpaciu rondo turbinowe. Wykonaliśmy także ul. Grabskiego oraz wyremontowaliśmy drogi: wojewódzką nr 871 i krajową 77, łączące Stalową Wolę z Tarnobrzegiem i Niskiem. Zmodernizowaliśmy również stalowowolską oczyszczalnię ścieków.

Pobierz