c

Sukces komercyjny Skanska w Warszawie. Atrium 1 wynajęty prawie w całości.

Press release 17.02.2014 11:30 CET

Skanska Property Poland podpisała dwie nowe umowy najmu powierzchni biurowej w Atrium 1 w Warszawie, łącznie na ponad 3 200 m kw. Nowi najemcy to Pramerica Życie Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji SA oraz Bravura Solutions, firma z branży informatycznej. Do budynku wprowadzą się także spółki z Grupy Skanska. Tym samym jest on już wynajęty w 97%.

Atrium 1

Pramerica specjalizuje się w sprzedaży ochronnych ubezpieczeń na życie. Spółka należy do grupy kapitałowej Prudential Financial, Inc.[1] z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, jednej z największych instytucji finansowych na świecie. Nowy najemca zajmie w Atrium 1 powierzchnię 2 300 m kw. i wprowadzi się do swojej nowej siedziby w sierpniu 2014 r.

Bravura Solutions jest dostawcą oprogramowania dla sektora Wealth Management, ubezpieczycieli oraz agentów transferowych. Najemca wynajął w budynku Atrium 1 powierzchnię 992 m kw. Firma przeniesie się do swojego nowego biura w lipcu 2014 r. Doradcą Bravura Solutions w transakcji była firma Jones Lang LaSalle.

W Atrium 1 swoje warszawskie biura ulokuje także Bank Zachodni WBK z Grupy Santander, z którym Skanska Property Poland podpisała jesienią 2013 r. jedną z największych w ostatnich latach umów najmu w biznesowym centrum Warszawy. Bank wynajął łącznie 12 200 m kw. na 12 lat. Do biurowca wprowadzą się także warszawskie oddziały Grupy Skanska.

„Atrium 1 to nasz najbardziej ambitny zielony projekt biurowy. Stanowi on idealne połączenie świetnej lokalizacji z wyjątkowo komfortowymi warunkami do pracy i nowoczesnymi, przyjaznymi dla środowiska technologiami. Cieszę się, że docenili go zarówno najemcy, jak i inwestorzy. Biurowiec został niemal w całości wynajęty i sprzedany funduszowi inwestycyjnemu Deka Immobilien-Global przed oddaniem do użytku, które nastąpiło w drugiej połowie stycznia 2014 r.” – powiedział Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

Atrium 1 oferuje łącznie 18 000 m kw. powierzchni biurowej i handlowej. Dzięki doskonałej lokalizacji przy rondzie ONZ w Warszawie zapewnia bezpośredni dostęp do komunikacji miejskiej, w tym budowanej obecnie drugiej linii metra, oraz bogatej oferty kawiarni, restauracji i sklepów znajdujących się w centrum stolicy. Budynek został zaprojektowany w taki sposób,  aby zapewniał niezwykle komfortowe i przyjazne dla zdrowia warunki do pracy. Za sprawą pionierskich rozwiązań jego wpływ na środowisko naturalne będzie bliski zeru i będzie on oszczędny w eksploatacji dla najemców. Został doceniony przez jury konkursu EuropaProperty CEE Green Building Awards, które uznało go za najlepszy budynek precertyfikowany w systemie LEED.

[1]Prudential Financial, Inc., spółka zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych, nie jest powiązana w żaden sposób z Prudential plc, spółką zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii.

Kontakty

Skontaktuj się z: Jakub Zagórski, Dyrektor ds. Efektywności Organizacyjnej - Dygitalizacja Biznesu