c

Rusza przebudowa niemal 7 km dróg w Lubuskiem

Press release 02.04.2014 11:50 CET

3,1-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 296 Iłowa – Ruszów i 3,6- kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 295 Nowogród Bobrzański – Żagań zyskają nową nawierzchnię. Prace budowlane ruszają na początku kwietnia. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, a wykonawcą firma Skanska.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 296 obejmuje 3,1-kilometrowy odcinek. W ramach kontraktu rozebrana zostanie istniejąca nawierzchnia, na miejscu której powstanie nowa. W ciągu drogi przebudowane zostaną zjazdy indywidualne oraz system odwodnienia i odprowadzania wód deszczowych. Skanska wykona również chodnik o powierzchni 2,3 tys. m kw., oznakowanie poziome i pionowe, a także urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prace ruszają na początku kwietnia i potrwają do końca września br. Na przebudowywanym odcinku wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

- Po zakończeniu inwestycji zdecydowanej poprawie ulegną warunki ruchu w tym rejonie – mówi Bartosz Banach, Kierownik Budowy, Skanska. - Droga wojewódzka wraz z infrastrukturą zostanie dostosowana do obowiązujących przepisów. Zwiększy się również bezpieczeństwo przechodniów za sprawą przeniesienia ruchu pieszego z poboczy na nowe chodniki.

Wartość prac wyniesie 4,7 mln zł brutto.

Kolejna inwestycja drogowa w Lubuskiem, którą zrealizuje Skanska, to rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 295 na odcinku Nowogród Bobrzański – Żagań (dojazd do węzła autostrady A18). 3,6 kilometra drogi zyska nową nawierzchnię. Obecna jest w bardzo złym stanie, kierowcy napotykają na liczne spękania, ubytki i deformacje. Poza wymianą nawierzchni, powstanie 1,2 km kanalizacji deszczowej, 2 mury oporowe o długości 42 m i 51 m, przy których powstaną zatoki autobusowe i ok. 5 tys. m kw. chodników. Droga zostanie poszerzona do 6 m, w terenie zabudowanym - do 6,5 m.

Prace przygotowawcze ruszą w połowie kwietnia i potrwają do pierwszego tygodnia października br. Na przebudowywanym odcinku wprowadzony zostanie ruch wahadłowy

- Przebudowa drogi wpłynie na podniesienie jej przepustowości i standardu, dzięki czemu warunki ruchu i bezpieczeństwo kierowców ulegną znacznej poprawie – dodaje Bartosz Banach. - Wybudowanie chodników i zatok autobusowych zwiększy także bezpieczeństwo pieszych.

Wartość prac wyniesie 5,6 mln zł brutto.

Skanska w Lubuskiem Skanska jest wykonawcą wielu inwestycji na terenie województwa lubuskiego. W Gorzowie Wlkp. firma zbudowała bibliotekę publiczną i Archiwum Państwowe, w Zielonej Górze zrealizowała m.in. Oddział Ratunkowy wraz z lądowiskiem dla helikopterów przy Szpitalu Wojewódzkim, Bibliotekę Uniwersytetu Zielonogórskiego, Centrum Rekreacyjno-Sportowe, obiekt handlowy dla Leroy Merlin, Park Naukowo –Technologiczny w Kisielinie. Obecnie w Międzyrzeczu trwa budowa Komendy Powiatowej Policji, w Słubicach powstaje targowisko „Pod Dębami”. Obecnie firma rozpoczęła rozbudowę zakładu Kronopol w Żarach, modernizację Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie, wkrótce ruszy też budowa planetarium w Zielonej Górze – obecnie na etapie projektowania.