c

Ulica Nowolazurowa usprawni połączenie między Włochami i Bemowem

Press release 16.01.2014 15:50 CET

Za prawie 64 mln netto powstanie nowy odcniek ulicy Nowolazurowej. Dzięki tej inwestycji poprawi się komunikacja pomiedzy dzielnicami Włochy i Bemowo.  Prace, na zlecenie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, wykona Skanska.

Ulica Nowolazurowa mapa poglądowa przebiegu inwestycji

W październiku 2015 roku ma zakończyć się budowa ulicy Nowolazurowej na odcinku od ul. Ks. Juliana Chrościckiego do ulicy Połczyńskiej.

Inwestycja ta jest kontynuacją prac zakończonych w minionym roku. Cały projekt obejmuje budowę ul. Nowolazurowej na odcinku od Al. Jerozolimskich do Trasy Armii Krajowej. Powstały już dwa końcowe odcinki trasy - od ul. Traktorzystów do ks. Chrościckiego (z tunelem przy stacji Ursus Północny) oraz od Ryżowej do Alej Jerozolimskich.

Inwestycja, którą zrealizuje Skanska, obejmie budowę odcinka drogi o długości ok. 950 m, z czego ok. 550 m to wiadukt nad torami stacji Warszawa Główna Towarowa - mówi Tomasz Ostalczyk, Menadżer Projektu Skanska. - Ulica będzie się składała z dwóch jezdni o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Przebudowana zostanie również ul. Połczyńska na długości ok. 600 m, a na jej skrzyżowaniu z ul. Nowolazurową powstanie rondo - dodaje Tomasz Ostalczyk.
W zakresie prac będzie także wykonanie odwonienia jezdni, oświetlenia oraz przebudowasieci energetycznych, gazowych, wodociągowych i teletechnicznych.
W miejscach zurbanizowanych powstaną ekrany akustyczne, pojawią się one na 200-metrowym odcinku ulicy Połczyńskiej i Nowolazurowej w okolicach nowo projektowanego ronda.
Skanska wykona także wiadukt drogowy nad torami linii kolejowej Warszawa Główna Towarowa – Odolany.

Dzięki tej budowie powstanie połączenie zapewniających lepszą komunikację między północną i południową stroną torowisk w lewobrzeżnej Warszawie. Realizacja tej ulicy usprawni ruch w zachodniej części miasta, gdyż istniejące połączenia - ul. Towarowa, al. Prymasa Tysiąclecia czy Dźwigowa - są mocno obciążone ruchem.
W przyszłości ulica Nowolazurowa połączy Aleje Jerozolimskie z Trasą AK.