c

W Białymstoku powstanie nowa siedziba Urzędu Dozoru Technicznego

Press release 04.12.2013 12:05 CET

W drugiej połowie 2015r. białostocki Oddział Urzędu Dozoru Technicznego przeniesie się do nowej siedziby przy ul. Hetmańskiej. Dziś Dyrekcja Urzędu Dozoru Technicznego podpisała umowę z firmą Skanska na realizację kontraktu o wartości ponad 10,9 mln zł netto.

Download file

W ramach projektu wykonawca odpowiada za budowę trzykondygnacyjnego budynku biurowego wraz z otaczającymi go chodnikami, miejscami parkingowymi, drogą pożarową, drogami wewnętrznymi oraz zjazdami. -Nowopowstały budynek urzędu charakteryzować się będzie bryłą o dynamicznej, zwartej formie, w pełni wykorzystującą nietypowy, trapezowy kształt działki – wyjaśnia Grzegorz Pietrowski, Menadżer Projektu, Skanska.

Obiekt dzięki zastosowanym proporcjom i ciemnej kolorystyce, harmonijnie wpisze się w otoczenie jego lokalizacji, a  wykorzystane na elewacji materiały: szkło i aluminium dodatkowo podkreślą jego nowoczesny i techniczny charakter. Konstrukcja budynku, została zaprojektowana jako płytowo - słupowa i częściowo płytowo – ścienna, co oznacza, że na elementy konstrukcyjne budynku składać się będę słupy, płyty oraz ściany żelbetonowe. Elewacja natomiast zostanie wykończona płytami aluminiowymi utrzymanymi w odcieniach grafitowej szarości oraz fasadą szklaną w ślusarce aluminiowej, wzmocnionej dodatkowo słupami stalowymi w strefie wejścia.

- Niesprzyjające warunki gruntowe i głębokie wykopy zmuszają nas do wykorzystania technologii „ścian berlińskich”. Technologia ta, w skrócie polega na wykorzystaniu stalowych słupów, które to wbijemy w ziemię na głębokość od 3,5 do 6,5 m za pomocą głowic wibracyjnych – wyjaśnia Grzegorz Pietrowski, Menadżer Projektu, Skanska.

Projekt w liczbach:

• Powierzchnia budynku: 2804,71 m2
• Kubatura: 14 608 m3
• Wysokość: 14,05 m
• Ilość kondygnacji nadziemnych: 3
• Ilość kondygnacji podziemnych: 1

Z myślą o niepełnosprawnych
Przy projektowaniu budynku uwzględniono również potrzeby osób niepełnosprawnych. Wygodny transport poziomy zapewnią odpowiednie szerokości przejścia, drzwi oraz przestrzeń manewrowa dla wózków inwalidzkich. Komfort poruszania się między poszczególnymi piętrami zostanie zapewniony dzięki windzie przystosowanej do transportu osób na wózkach inwalidzkich.

Firma z doświadczenie 
Skanska posiada duże doświadczenie w zakresie budowy obiektów kubaturowych, mostowych, drogowych, kolejowych czy hydroinżynieryjnych. Jest wykonawcą szeregu obiektów w tym m.in. Złotych Tarasów w Warszawie, Regionalnego Centrum Informatycznego UWM
w Olsztynie czy Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Pobierz